Podzim s Járou

16. listopadu 2007 v 15:06 |  Zajímavosti
Poslední dobou bylo v médiích až moc příspěvků na téma, jestli už není v médiích až moc Cimrmana.

Dle mého názoru je Cimrmana moc vždy, když se toho ujme někdo jiný než Svěrák se Smoljakem. A naopak: od nich snesu klidně další a další vzpomínky na historii divadla, raritní nahrávky či nezařazené scény.

Přiznám se, že se mi nelíbilo valně žádné z těch mimodivadelních zneužití Mistra k propagačním účelům: ať už to je nedávno ta asijská hora nebo před časem reklama na to globální televizní hlasovací show o nejslavnější osobnost (pořad jsem tedy neviděl, ale ten spam vyzývající k hlasování pro JC, jsem dostal, a bylo to příliš zjevné, odkud vítr vane).

Už přes tři týdny je mi velice bídně, ale půlnoční návraty z práce a víkendové vycházky s mrňouskem mi nedovolily zbavit se nachlazení. Až dnes nastal ten veliký sváteční den; práci jsem odložil, neboť se koná dvoudenní firemní školení v Mělníku. Ráno jsem se sice už skoro zbalil. Ale ty nekončící záchvaty kašle mě přivedly na rozumnou myšlenku se na všechno vykašlat.

Ano, dnes jsem regulérně a naplno nemocen. Je to nádherné, je to úžasné, je to skvělé - i když to asi bude jediný den. Jáchym má hlídání a něco si dole tiše šmrdlají. Od rána jsem tam nesešel. Válim se v posteli, střídavě chvilku si čtu na webu, chvilku něco papírového a chvilku dřímu. Ale nejhezčí část toho celého byl poslech: říkal jsem si, kdy jindy si v klidu poslechnout cimrmanovskou publicistiku, než právě jako chorobný marod.

ČRo 1 vysílá seríál s názvem Pozdzim s Járou, v němž v každém dílu připomíná jednu hru. Vedle ukázek obsahuje každá cca 20minutová část vzpomínky účastníků na tu dobu. Zatím bylo odvysíláno sedm dílů. Jednou jsem to zachytil už v rádiu. A dnes jsem si dal všech sedm najednou. Dle mého názoru je děláno velice pěkně a S+S se poctivě snaží řikat něco, co neřikají tak často.

Čili si pořad dovolím doporučiti: legálně ke stažení zde.
Jsem vysílen, dobrou...:-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 DJ DJ | 16. listopadu 2007 v 15:45 | Reagovat

Jsem rovněž na hraně nemocí, ale nenašel jsem odvahu ulehnout. Ale beru to jako námět na poslouchání při práci v pracovně.

Díky

2 JR JR | Web | 17. listopadu 2007 v 15:20 | Reagovat

Milí přátelé JdC hlavu vzhůru a gute Besserung!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama