'72 (retro)

9. listopadu 2007 v 22:24 |  Domácnost
Tato tradice trvá celá léta a desetiletí. Generace a generace bloggerů ji dodržují a vydávají články s fotografiemi ze svého dětství. A tak dnes i já.

Samotné staré fotky mimina mi moc zábavné nepřipadají. Ale všichni ti lidi okolo, zejména rodičové! Je to drzé, ale musím se při pohledu na ty fotky nepřetržitě nahlas chechtat.

Jakožto prvorozený potomek oplývám velice pečlivě vedeným albem s popisky barevnými pastelkami. Mám opravdu problém vybrat těch fotek jen pár, protože pro mě je cenná skoro každá.
V hrubé motorice se mnou Jášík nemůže soutěžit - v sedmi měsících už jsem vysedával v kočáru. Ale nedá se to srovnávat, neb jsem nebyl nedonošeňátko. Na druhou stranu jakožto otec se zase já nemohu elegancí srovnávat se svým štíhlým rodičem!

S dědou u dědy. Časově bude tento snímek následovat nedlouho po tom předchozím. V pozadí dědovo včelín.
Zde jsem dost přesně starý jako dnes Jáchym. Je to foceno na 1. máje, kdy se po ulicích evidentně potulovali nájemní fotografové. Povšimněte si prosím rafinovaných golfových holí.
Zde s babičkou, nejspíš pořád zhruba ve věku rok a tři čtvrtě. Účesatelnost pohlavního porostu mi zůstala dodnes na stejně nízké úrovni.
K téhle fotce mám zvláštní vztah. Chystám totiž už dlouho nechat udělat v ateliéru konvenční foto Jáchyma v k jeho narozeninám; původně k prvním, ale to jsme pak vzdali, ale ke druhým snad ano. A ve svém albu jsem našel přesně to, co chystám, dokonce s mašinkou, což jsem plánoval jako zlatý hřeb!
Původně jsem se do starých fotek ponořil, abych našel podobu s Jášou; ale po pravdě - moc divoký to s tím není. Tady jsme i s bráchou, kterej je trochu světlejší než já, tak snad na něj je mrňous o trochu víc, ale taky ne moc.
Určitě se ptáte, kdo vytvořil ty všechny dokonalé profesionální snímky. Tady kontakt. I když... nejsem si jist, jestli ještě Fotoslužba města Stará Role u K. Var poskytuje své fotoslužby. Možná zavolat 6475?
P.S.: Závěrem ještě dvě multimediální doporučení, co poslouchat k prohlížení starých fotek. Řazeno dle doporučeníhodnosti:
1. Tři sestry: '63

... je osmý duben, třiašedesát
Zástupy sejdou k elektrikám před šestou, do továren kolem řeky na druhej břeh za prací,
jen pán se sajdkárou jede cestou necestou, a pak na dvůr nemocniční svoji čízu obrací.
Sníh, padal sníh a je to dávno, smích ve tvářích rodičů,
nikdo tenkrát netušil co jsi vlastně zač.
Nelegální link zde.
2. Vypsaná fixa: 1982
1982
jsem malý ýmo a ty jsi princezna
1982
nejlepší pop art - ledňáček, kofola
1982
brutální všechno - nejlepší vzpomínky
1982
nejlepší nohy - maminky

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 JR JR | Web | 9. listopadu 2007 v 22:54 | Reagovat

Pěkné, pěkné.... já v tomto exhibicionistickém kousku cítím kus provokace - jestli ty nechceš rozpoutat vlnu podobných fotografií na spřátelených blozích? A že bych taky měl čím přispět....

2 Jana Jana | 10. listopadu 2007 v 7:26 | Reagovat

Jsi neuvěřitelně podobný mamince i tatínkovi, ale až teď v dospělosti. V dětství jsi vypadal trochu jako kukaččí dítě, žádnou podobu jsem tam nenašla, Jáchymka jsi mi ale hrozně připomněl tím labužnickým způsobem, jak vysedáváš ve sportovním kočárku, gesta má tvoje.

Jinak musím suše konstatovat, že jako třetí dítě mám první fotku tak z pěti měsíců, následuje série roztomilých fotek z roku a půl, a potom kolem čtyř let. O albu se mi ani nezdálo... Zažil jsi v dětství vůbec nějakou frustraci?

3 Sargo Sargo | 10. listopadu 2007 v 9:42 | Reagovat

JR: výborně, ber to jako výzvu ;-)

Jana: byl nehorázně rozmazlován, ale na vhodné výchovné procesy naštěstí reaguje i v dospělosti, takže - nic není ztraceno. :-))

Gesta mám dojem, že se zatím učíme my od Jáši, je to velmi... sugestivní... :-D

4 jm jm | 10. listopadu 2007 v 10:07 | Reagovat

JR: No, strhující román o svém dětství asi nenapíšem, obraz nenamalujem, tak zbejvají ty fotky - a ty jsou působivý.

Jana: Díky za komentář:-) Nerad bych našim křivdil, ale mám pocit, že bratr už takové album taky nemá...

Sargo: pche...!

5 DJ DJ | 11. listopadu 2007 v 11:51 | Reagovat

Krom úsměvu z hezky seřazených fotek proložených komentářem, který si mi vyloudil na mém obličeji, musím ocenit karlovarské "dědovo".
Houšť.
Uvažoval jsem o podobném počinu, ale spíše z věku pubertálního. Teď budu muset počkat, abych se neopičil :)))

6 LittleKey LittleKey | 12. listopadu 2007 v 13:49 | Reagovat

Jasná provokace. Retro blog se totiž udělá daleko snáz než Holandsko...

7 jm jm | 12. listopadu 2007 v 20:22 | Reagovat

mno, úplně nejsnazší téma to nebylo...

a Holandsko ti vyseknu levou zadní (až a jestli tam zase pojedem:-)

8 Eithné Eithné | Web | 12. listopadu 2007 v 23:29 | Reagovat

Brácha je starší, ale album máme společné a rozhodně se v něm necítím zanedbávaně. Teď máma k dobru mezi mými kamarády dává fotku, jak mi jsou asi dva roky a sedím na motorce (pionýru chci říct) pod vánočním stromečkem doma v pokoji. Nevím, proč to dělá; to, že jsem si v posledním roce oblíbila motorky, se jí hrubě nelíbí a tímhle mi spíš pomůže než uškodí :-D

Čas od času ta alba vytáhnu (jsou celorodinná a máma je vede dodnes), člověk se jimi strašně dobře pobaví. Když vidím, jak mě bráška chová na klíně a já ještě neumím mluvit... dnes už by to asi neprošlo, dnes už chová na klíně svoji Lucku ;o)

9 jm jm | 13. listopadu 2007 v 0:10 | Reagovat

Je to sranda ty rodinný fotky:-) Hlavně, aby tam bylo vždycky víc lidí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama