Zprávy a odkazy

12. října 2007 v 22:56 | -JM- |  Zajímavosti
Za dobu nefunkčnosti blogu.cz se mi sice nashromáždilo pár témat, ale dnes budu střídat jen zprávy z tisku s nějakými provařenými chlapecko-chlapecky ftipnými hudebními linky.

1. Odposlouchávání mobilem


Občas jsem slyšel, že přes mobil (i vypnutý) mohou špióni mě tajně odposlouchávat. Myslel jsem, že je to jen legenda. Ale asi to bude pravda, když to potvrzuje seriouzní tisk našich německých přátel. Dokonce označují tuto techniku za "relativně jednoduchou". Stačí prý znát číslo a není problém nahrát vzdáleně firmware, který začne poslouchat.

(článek Der Spiegel zde).

2. Parodie


Jsem krajně nepozorný posluchač a trvá mi dlouho, než něco nového naposlouchám. Tak u té poslední desky Horkýže Slýže jsem přeskakoval píseň Bernardín. Až mě na ni upozornil pan lékárník a celkem mě zaujala. Toto bude nejspíš dokonce legální upload.

Mé nadšení nad touto deskou jako první poslouchatelnou od HS však tlumil můj pan prátr, který poznamenal, že ho irituje, jak nedbale zpěvák artikuluje a že mu často vůbec není rozumět. A že se to mohlo udělat líp.
Jinak v klipu hostuje několik českých umnělců, včetně toho, který přijde na řadu v kapitole 4. Pokud bych se měl vyjádřit za sebe, tak ve videoklipu vysoko vidím výkon bubeníka.

3. Příjmy z evropských pohárů


Už řadu let jsem moc nechápal stesky fotbalových klubů, že účast v poháru UEFA je ztrátová. Pořád jsem si říkal, že to není možné, když Liga mistrů je naopak takový zlatý důl, že by si v UEFA Cupu nevydělali ani na letenku a hotel.

Ale ty rozdíly budou asi fakt velké:

Vítěz UEFA Cupu 2006/2007 FC Sevilla dostal celkem 6,25 mil. euro. Prémie jsou 70 tis euro za postup do skupiny a to samé za postup ze skupiny. K tomu je 40 tis. za vítězství a 20 tis. za remízu. Když by tedy někdo vyhrál všechny čtyři zápasy skupiny, tak může získat maximálně 300 tis. euro, to je nějakých 8 mil Kč. To je fakt slabý, když u Ligy mistrů se říká, že jenom za postup do skupiny je jistých cca 100 mil. Kč.

Takhle to přinejmenším píšou v dalším článku na Der Spiegel zde.

4. Baumaxa


Xaviera Baumaxu jsem různě slyšel v rádiu i viděl jednou v TV v Ladí neladí, ale nějak zvlášť mě to nebavilo. Teda s výjimkou toho, že dle mého fakt legračně parodoval Davida Kollera (provařená Pažitka má legální link zde).

Po čase jsem si to dal ale ze studijních důvodů do ipodu. Jak známo, opakováním se člověkovi zalíbí vše (byť jsou výjimky, například Sargo kupodivu neustává ve svém zavilém odporu jak k Horkýžům Slížům tak i k panu Baumaxovi, přestože jí je tak často pouštím:-). A tak jsem si konečně i já s několikaletým zpožděním oblíbil Otvírákem. (Asi ne moc legální link zde).
Je to vlastně fajn
být sám
si pít co doma mám
muziku tam dám
chci s ní si snít
o tom co nemám
je to vlastně fajn...
:-)

5. Se starým papouškem nejen na zmije


Nebudu se rozpindávat o tom, jak obdivuji anglosaské umění nekrologu (to je tak hnusné slovo v češtině!). Prožívám tento obdiv možná o to silněji, oč vzácněji se člověk potěší tímto žánrem v našich novinách.
Počítám tedy, že i ostatní čtenáři Učitelských novin byli poněkud šokováni, když tam v září vyšel v pravidelné rubrice nekrolog papouška, který zemřel ve věku 31 let. Papouška Alexe chovala nějaká bioložka a ukázala na něm pozoruhodnou inteligenci ptáků, srovnatelnou jistě například se psy. Cituji:
Dr. Pepperbergová říká, že na konci života měl Alex inteligenci pětiletého dítěte. A to ještě nedosáhl svého plného potenciálu. Měl slovník zásobu 150 slov. Znal názvy 50 předmětů a dovedl navíc popsat jejich barvu, tvar a materiál. Dovedl odpovídat na otázky o vlastnostech předmětů dokonce i tehdy, když se s určitou kombinací vlastností setkal poprvé. Dovedl požádat o věci - a uměl odmítnout, když dostal něco jiného, než chtěl. Chápal a byl schopen užívat pojmy "větší", "menší", "stejný" a "jiný". Počítal do šesti včetně nuly (a smrt ho zastihla v době, kdy se probojovával ke konceptu "sedmi"). Dokonce věděl, kdy a jak se měl omluvit, když zlobil doktorku Pepperbergovou nebo její kolegy.

Alexův nekrolog v Economistu je zde. A mimochodem, je též vynikající.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pm pm | 13. října 2007 v 11:44 | Reagovat

Dobre, tady je panu zpevakovi rozumet bez velkeho soustredeni, ale ty hiphopy neodvolam!

O Alexovi jsem pred par lety videl na ZDF peknej dokument, doporucuji si vyhledat nejakej zaznam na jutub, treba: http://youtube.com/watch?v=WGiARReTwBw

2 Hablina Hablina | Web | 13. října 2007 v 20:12 | Reagovat

HS poslouchám poprvé.....nezaspala jsem něco? :)))

3 jm jm | 14. října 2007 v 9:46 | Reagovat

PM: mne ten názor zaujal proto, že jim v tom r'n'b dosud části vůbec nerozumim a jsem si to vysvětloval slabou znalostí cizího jazyka.

Hablina: ani ne, jsou zábavní spíš naživo, protože mají hodně pubertálních fanoušků a je tam dobrá atmoška. Jiný ftipný klip od nich jsem dával před casem zde

http://jarmik.blog.cz/0707/2-ftipne-cs-videoklipy

4 Sargo Sargo | 14. října 2007 v 9:52 | Reagovat

Mangel poslouchá HS... :´-(

Mangel poslouchá Baumaxu... :´-( :´-(

A to mě sbalil na dobrý hudební vkus.

Co mě ještě čeká?!

5 DJ DJ | 14. října 2007 v 12:22 | Reagovat

Mne inspirovala stále trvající informace a špiónování. Budu si to muset osvěžit.

6 LittleKey LittleKey | 15. října 2007 v 11:45 | Reagovat

DJ: S vyndanou baterkou to snad nepůjde! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama