Zkáza vesmírné lodi Libido (stylová po všech stránkách)

1. října 2007 v 22:35 | -JM- |  Recenze
Divadelní recenze o tom, že bůh má afro.
AKTUALIZACE - VLOŽENO VIDEO

Do divadla prakticky nechodím. A když, tak to vypadá, že jen na Kabaret Caligula. Minule jsem byl na jejich skeči Jidášku. kamaráde, a psal jsem o tom na blogu a dával jsem na youtube ten skeč (tady a tady).
Romulus - sexuální mesiáš (oficiální foto).
V neděli jsem vyrazil do Paláce Akropolis na premiéru jejich nové hry Zkáza vesmírné lodi Libido. (Informace o hře nebudu opisovat, jsou na jejich stránce přímo tady.)

Byl to vydařený večer a premiéra byla myslím velice úspěšná. Přestože se jedná o ochotníky (mám dokonce obavu, že povětšinou o právníky), tak to působí v zásadě profesionálně. Z mého pohledu je u zábavného divadla spíš výhodou, že všichni učinkující jsou stejného věku a evidentně kámoši.
Lehce cimrmanovsky vysvětlí v úvodu sexboti Xenon a Xenona některé odborné pojmy. Hlavně rozdíl mezi blasterem a plazmometem. (Toto a následující fota jsem pokradmu vytvořil z hlediště. O kvalitě nehovořím.)
Námět je klasický: rozpor mezi autentickým prorokem a církví, která ho po jeho smrti vyznává. Rozpor se projeví, když sexuální mesiáš Romulus je po tisíci letech oživen. Říše postavená na učení o tom, že jiný sex než je pravidelný koitus o páté se sexboty je tabu, je konfrontována s reálným Romulem: floutkem, který je - velice zdařile - stylizován do sedmdesátkového disco. Romulus volí mezi veleknězem Zenonem Plasmusem, který zneužívá učení pro odbyt svých sexbotů, a mezi sexuálním mágy Šišáky ze záhadné planety Šiška, kterou by triumvirát Říše normálně zničil.
Stylové kostýmy.
Představení obsahuje mnoho videoprvků - krátké propagandistické filmy s informacemi o historii Říše, zpravodajské vstupy, jež reflektují děj z pohledu TV zpráv apod. Ocenil jsem, že se tvůrcům podařilo vyhnout se parodickému žánru, a přitom to bylo stejně legrační.
Televizní diváci hlasují, zda je Romulus přesvědčil o svém božství.
Úžasné jsou dekorace od pána, co zdobí klub Cross v Holešovicích; i chodby v Crossu vystupují ve videoklipech z průmyslové kamery jako chodby kosmické lodi.
Crossovské stylové dekorace se přepínaly v každé scéně do úžasných odlišných barev.
Za vydařený detail považuji využití živého beatboxu jako scénické hudby a efektů.
O přestávce houba z červenýho a stylový výklenek rockového klubu.

Velice osvěžující byla řada pěkných stylových pěveckých a tanečních vložek na hudbu Abba, Boney M, Falco, Alphaville, Michael Jackson ad. Tanec obstarávalo ponejvíc křoví čtyř umělkyň, takto i sboristek.
Ze Žižkova domů stylově.
Před návštěvou představení - mělo by se hrát opět někdy v listopadu - rozhodně nevaruji.
P.S.: Pár minut jsem nahrál i jako video, tak čistě pro zájemce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pm pm | 3. října 2007 v 18:37 | Reagovat

Tak to jsme se minuli, ja byl v Akropoli na programu nasledujicim hned po divadle.

2 jm jm | Web | 3. října 2007 v 23:08 | Reagovat

Praha je malá:-)

3 mystery mystery | 4. října 2007 v 11:52 | Reagovat

Tahle hra působí více než zajímavě. Ta slůvka jako sexbot a libido mi sice trochu evokují agenta nula nula nic Austina Powerse, ale to už je asi někde jinde :-)) Ukázka slibná + ještě lepší fotografie + má milovaná Akropole = určitě se zajdu podívat. Díky za tip.

4 jm jm | 4. října 2007 v 18:59 | Reagovat

mystery: dík za pochvalu:-) dnes mi sexbot Xenon ve výtahu vytknul, že když už jsem něco uploadoval, že jsem mohl vybrat nějakou zajímavější část hry, že tohle je slabé.

Ale nechtěl jsem tam celou dobu šašit s foťákem jak trubka...

5 Michaela Kašpárková Michaela Kašpárková | 26. listopadu 2010 v 22:13 | Reagovat

Chtěla bych Vás tímto požádat o poskytnutí autorských práv k fotografiím uveřejněných na vašem blogu pro studijní účely.

S kolegyněmi z oboru Teorie interaktivních médií na Filozofické fakultě MU Brno jsme vytvořily webový projekt http://mediadlo.webnode.cz, na kterém se snažíme zveřejňovat pozvánky na zajímavé divadelní inscenace, které v textuální, scénické či koncepční rovině používají principy nových médií. Na Vašem webu jsme nalezly informace, které bychom v našem projektu uvítaly.

Žádáme Vás tedy tímto o Vaši odpověď a vaše vyjádření se k možnosti užívání fotografií z vašich internetových stránek.

Děkujeme,

Za tým Mediadla
Michaela Kašpárková
rokosicer@seznam.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama