Panoptikum

25. října 2007 v 23:45 | -JM- |  Recenze
Když už (a) mám ten nový layout a (b) jsem si po čase koupil originálku, dám ještě před spaním článek.

Je možná trošičku divný dávat do rubriky recenze článek bez informace, dokonce i bez názoru.
Ale prostě tuhle desku jsem si koupil, tak tu bude. Zatim na ní úplně svůj hit nemám. Vzhledem ke spoustě hostí se dá Panoptikum brát jako svého druhu kompilace současného CZ hip-hopu.
Dá se říci, že s cílem získat malé kdo-je-kdo jsem si tu desku pořizoval. Neb pan prátr se onehdá zmínil, že LA4, byť ho osobně nezná, má pověst nekonfliktního člověka, který jako jeden z mála není rozhádaný s jinými významnými rapovými umnělci. Takže tam má hosty, kteří by jinak se nesešli.
Naladěn rovněž z kruhu rodinného (viz výše), očekával jsem však texty přeci jen trošku výše.
Jinak teda už dneska ty hiphopový desky nejsou takový divočiny jako ty první, kdy to vypadalo trochu jako soutěž o pohár míru a přátelství. Běžně se tam rapovalo polsky nebo rusky, dokonce klidně i dlouhé pasáže maďarsky. V tomto se již milovníci rarit musí spokojit s kooperací česko-slovenskou, která se ve světě popu skoro zdá být pevnou a přirozenou.
Konečně možná tato deska má přeci jen jeden význam pro mě. Definitivně se sunu k poznání, že český rap - i v této patrně dobré podobě - je celkové takový kodrcavý a přestává mě bavit. Spěju k odhodlání začít zkoušet nějaké ty černoušky, co jsem zatím pomíjel.
(Stránky se 4 písněmi jsou zde.)
P.S.: To už třeba toto je mnohem víc dynamique (link provided by Sargo:-) Ftip spočívá v tom, že arabský text je přepsán do titulků ne podle významnu, ale podle toho, která slova to připomíná zvukem...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sargo Sargo | 26. října 2007 v 10:49 | Reagovat

Já nevím, proč někdy nemohu být zmíněna v souvislosti s něčím... ehm... důstojnějším... :-))

Ne že by to nestálo za to. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama