Tak zase úpíme

21. září 2007 v 21:43 | -JM- |  Domácnost
ale dá se to celkem vydržet.

Tak dnes jedeme poprvé přes ADSL, jedeme za draho. Bylo nám dobře bez českého telekomu, bylo nám krásně se sousedskou wi-fi sítí (rudna.net) za 350 měsíčně, co lítala jako blázen. Bohužel na budování wi-fi antény na druhé straně domu v noře zatím nemáme sílu. Nejlevnější ADSL, co jsem našel, stojí 830 Kč (teoreticky volný má o 60 Kč levnější, ale chtějí lumpové dvouletý závazek, když telekom chce roční závazek a dá jeden měsíc zadara, takže je to celkem nula od nuly a rozhodl jsem se raději pro kratší závazek).

Původně jsem o anabázi s telekomovými lotry nechtěl psát, protože jsem na tom nenacházel žádné pozitivum. Teoreticky to člověk nemusí mít od nich, ale drát musí mít od nich. Nejlevnější drát stojí 238, jenže, když přes to běží ADSL, tak jen blbej holej drát stojí 356 - asi ADSL má jiné elektrony než hlas.

Na ADSL mají na webu napsáno, že při ročním závazku je zadáčo docela pěknej router dlink, ale jen při objednávce on-line. Tak jsme si zřídili drát, počkali na zprovoznění čísla a jal jsem se objednávat, bych využil šance. Ale pozor - podmínkou objednávky je znalost "referenčního čísla". Tak jsem volal na linku, že mám drát a číslo a že bych rád referenční číslo, abych mohl využít akce, neboť při objednávce přes telefon je v akci horší router.

Slečna mi řekla, že referenční číslo rozhodně mi neřekne a neřeknou mi ho nikde ani osobně na občanku, že si ho přečtu jedině a výlučně až z prvního měsíčního vyúčtování. Takže měsíc platit drát za nic, čekat na vyúčtování; jen tak mimochodem za měsíc už by samozřejmě končila akce s tim routerem.

Navíc mi přesvědčeně tvrdila, že žádný takový router v akci není ani při objednávce přes web, že to je "chyba", přestože jsem při tom koukal na jejich web, kde to psali. Nakonec jsem si ho samozřejmě objednal za osm kilo.

Musím říct, že kontakt s telekomem je od samého počátku opravdu plný pokleslých monopolních praktik o každou stokorunu.

Výbornou zkušenost mi říkal i kolega, který má od nich ADSL za stejný peníze jako my, jenomže před rokem se čtvrtinovou rychlostí. V zimě měli obrovskou reklamu pod heslem "zrychlujeme", kde na speciálním webu slibovali stávajícím zákazníkům, že jim dorovnají rychlost a že v březnu nebo dubnu nechť čekají potvrzující sms. Když se teď v létě jich ptal, kdy teda mu zrychlí, tak opět jen výmluvy, že prý technicky to v jeho lokalitě nejde. Což je fakt zvláštní v nové zástavbě v Praze, kde když si vyzkouší dostupnost ADSL na své číslo, tak mu to dává ty nejvyšší možné rychlosti.

Proč to celé píšu, když podobné cholerické výlevy na blog dávat nechci? Dneska přišel ten modem a čekal jsem to nejhorší při zprovoznění. Ale k mému velkému překvapení se to nastavilo dle návodu opravdu snadno a v podstatě za půl hodiny to lítalo včetně domácí bezdrátové sítě. Takže konec dobrý, i když dost drahý. Hlavně že můžu zrušit to GPRS a z notebooku nemusím lovit anténou v nemožných pozicích na gauči tu slaboučkou síť patrně od souseda:-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 DJ DJ | 22. září 2007 v 0:22 | Reagovat

telecom nemám rád. Přijde mi to stále na stejné téma. V práci to byl náš úhlavní dodavatel hlasových služeb a teprve hrubým nátlakem se mi podařilo docílit toho, že stát platil za stejné služby polovinu.

Prostě monopol, který se neostýchá prudit, protože ví, že čas od času se na něj budeme muset obrátit.

Náš první net byl dial_up a zřizoval jsem kvůli tomu pevnou...odhlásit jí, to byl mrsk.

Nejhorší je, že on má signál prostě všude :o)))

2 Sargo Sargo | 22. září 2007 v 2:03 | Reagovat

Telecom, windows... skřípajíc zuby člověk ohne hřbet. :-))

3 Hablina Hablina | Web | 23. září 2007 v 11:42 | Reagovat

Telecom se nám před lety vnucoval s přípojkou na telefon. Odmítali pochopit, že pevnou linku nechceme. Nakonec nám i přes náš odpor překopali zahrádku, namontovali krabičku a pravili, že však my si to rozmyslíme. Dodnes jsme si to nerozmysleli. Z překopané zahrádky neustále vylézají kameny, jak já nesnáším Telecom.

4 JR JR | 23. září 2007 v 12:02 | Reagovat

óooooooooooooooooooo 2

co mi budete povídat. Doma jsem se už od nich osvobodil, teď provádím stejný osvobozenecký boj v práci, bohužel jsme u nich jako firma nechutně zavázaní skrz nějakou rámcovou smlouvy. Normální mafiánské praktiky to jsou, fuj.

5 DJ DJ | 23. září 2007 v 13:15 | Reagovat

V práci jsme je měli taky jako dodavatele pevných služeb, musím říci, že tlak a úsilí mělo smysl a ušetřili jsme dost peněz za stejné služby..a přitom jsme stále u nich, protože i srovnatelná konkurence není o mnoho přijatelnější :o))

6 Sargo Sargo | 23. září 2007 v 22:04 | Reagovat

Ač nerada ale musím říct, že stále krásně běží...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama