Hele, letadlo!

4. srpna 2007 v 21:27 | -JM- |  Mrňousek
Jáchym už nějaký ten měsíc srandovně poznává letadla a ukazuje nám je. Dnes jsme provedli dlouho plánovanou akci přiblížení se érům. Byla to součást dlouhodobého projektu s názvem "sobota matkám", takže Sargo jsme o vzrušující pozorování ošidili.

Vhodný spotting point mi odborně doporučoval pan DJ. Ale když jsme vyjížděli, Sargo hlásila, že zaslechla cosi o uzavírce dráhy. Cestou jsem tedy pozoroval, jak to lítá a zjevně to všechno šlo přes Hornbach, tzn. po staré dráze Řepy - Dobrovíz, nikoliv přes Kopanina - Jeneč.
Sámoška v polích
Takže jsme tentokrát odborného tipu nevyužili a zkusili jsme střechu obchoďáku Šestka, která se mi jevila jako dobře položená. Byli jsme tam jako na dokonalé observatoři a ani jsme si neodskočáváli do lesá (Jáša to vzal doslova, ale přebalil jsem suverénně v kufru auta).
Zpočátku byl zájem o létadla skutečně živý. A vůbec nevadilo, že někteří z nás neviděli přes svodidla - tak se dívali prostě spodem!:-)
A bylo to dobré rozhodnutí. Navíc je možno ze střechy sestoupit a jít polní cestou na ještě lepší místo.

Několik pozorovatelů tam stále bylo, protože dnes počasí skutečně přálo. Co mohu z krátkého pobytu potvrdit, tak koukání na letadla je v zásadě zábava pro hlavy rodin, zbytek osazenstva se tam nebetyčně nudil; jako motivační trik jsem opakovaně zaslechl, že se to bralo v rámci ladění formy před leteckou dovolenou.
Na větru a slunci se člověk unaví.
Jášík byl v pohodě, na letadla kouknul, ale samozřejmě ho to zajímalo jen omezeně. Delší dobu strávil u jedné skříňky se třemi čudlíky.
Chvilku jsme tedy pro zpestření koukali z auta. Byl jsem svědkem nové dovednosti, o které mi říkala již Sargo, totiž, že umí prolézt od volantu dozadu a sednout si do své sedačky.
Ve 4 přišlo obligátní zdřímnutí, stihl jsem si koupit v levných knihách čtení (Obrazy z českých dějin - Vančura) a dát si ve stejné ceně jako ta kniha docela zajímavé ledové latté vedle v kavárně.
Na co že jsme to tam vlastně koukali?
Vrcholem však byl dětský koutek u bufetů, kde mají jezdící vláček. Jako příslušenství tam byla 3 - 4 mírně starší děvčátka, takže dočasné zničení teroristy před spaním proběhlo dobrovolně a s nadšením.
Zde vidět vlastně celý náš byt - rozhodně veškerá naše okna. Všechna jsou na tuto stranu.
Večer ještě obligátní výběh před bytem - a záminka sem vpašovat jednu fotku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 DJ -> JM DJ -> JM | 5. srpna 2007 v 0:17 | Reagovat

Nechci být příliš sebestředný, ale šestku jsem doporučoval nebo ne?

Pěkná zábava, mne to fascinuje denně, ale ten zvuk úplavu za letounem si někdy vyzkoušejte.

Apropos, Majda se taky prodírá ze zadní poloviny vozu vpřed a obráceně docela rychle, já totiž užívám LIPO pro vyšší koncentraci a ona si jej nějak oblíbila. Je uloženo na středové konzoli pod rádiem...

2 Hablina Hablina | Web | 5. srpna 2007 v 8:47 | Reagovat

Přelézání se s věkem zdokonaluje, jakmile vjedu s autem do naší ulice, dcera se odpoutá, přeleze sedí vedle mě. ještě že policisté naši uličku nezahrnují do svých pochůzek.

Bydleníčko pěkné, vypadá to tak idylicky poklidně.

3 JM JM | 5. srpna 2007 v 10:02 | Reagovat

DJ: Určitěs to říkal. Mně se už ty zdroje matou, protože jsem si ještě nějaké spotting pointy hledal na netu.

Hablina: dík:-)

4 DJ -> JM DJ -> JM | 5. srpna 2007 v 21:43 | Reagovat

Jsi pečlivý otec, klobouk dolů.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama