Ordinace v růžové zahradě

10. června 2007 v 1:47 | -JM- |  Nesportovní výkřiky
Když nevíš co, dej do titulku seriál.

1. Nemám sílu psát cokoliv soustavného. Ale pár nesouvislých výkřiků bych si seknul.

2. Když si chodíme kupovat do Alberta "obědy", zjistil jsem, že kolegové, co se kámošíme, se dívají na seriál Ordinace v růžové zahradě. Co jsem tak pochopil, jedná se o dramatizovanou gynekologickou poradnu.

Jelikož se na to nedíváme, tak se cítím morálně vysoko nad nimi. No, a přece na tom nic nemůže změnit, že jsme poměrně skalní fanoušci Chůvy Fajn..., že ne? (Dneska jsme viděli šest dílů za sebou, protože se mi zaplnil hard disk a bylo potřeba zkouknout a vymazat).

3. Ohledně našich realitních skopičin hlásím, že možná jsme již vlastníky bytu. Možná proto, že nevím, jestli to na ten katastr v pátek odnesli - podepsali jsme ve čtvrtek. Tak snad vše s tím převodem klapne.

4. Dneska byla nová sranda s Jášíkem, a sice v autě. Jezdí už v nové sedačce a většinou mačká jednu v zásadě strašnou pípací hračku. Mimo jiné tam má tlačítko na mňouknutí a štěknutí. Tak to vzadu zmačknul a my se Sargo jsme vždycky shodně mňoukli nebo štěkli. Docela ho to pobavilo:-) Nás možná ještě víc.
Komunikativnější je postupně i když je smutný. Zatím moc ode mě nereagoval na hlazení. Třeba dnes ale ho budilo nějaké dunění - nevím jestli bouřka nebo ohňostroj; šel jsem do ložnice ho uspávat a docela se zklidnil, když jsem ho hladil. Je to koťátko.

5. Dnes jsme se byli mrknout u známých, co si plní sen a kupují si vilku v Řevnicích. Lokalita je to jistě velice příznivá. Dokonce z balkonu vidí asi 50cm-ový vrcholek Karlštejna. Dům bude chtít ale hodně důkladnou rekonstrukci. Byť se nám to tam líbilo, tak jsme rádi, že jsme zjistili, že jim to nezávidíme a pořád rozhodnutí pro byt nelitujeme. Uvidíme, až se přestěhujem...
6. Důležitý důvod pro stěhování jsem si připomenul při čtení "Pěti nejdůležitějších zásad otcovské výchovy" (je to z knížky Výchova kluků). Je to psané dost naléhavě a jedna mě oslovila:
Udělejte si čas. Tento požadavek je naprosto stěžejní. Dobře si to zapamatujte - pro otce je následující věta tou nejdůležitější v celé knize: Pokud v práci běžně trávíte padesát pět nebo šedesát hodin týdně, včetně služebních cest, svou roli otce nezvládnete. Vaši synové budou mít v životě potíže a bude to kvůli vám. Otcové musejí chodit domů včas, aby si se svými dětmi mohli hrát, smát se, učit je novým věcem a dovádět s nimi. Firemní život nebo malá živnost mohou být nepřáteli rodiny. Otcové často zjistí, že jedinou možností, jak to změnit, je přijmout nižší plat a trávit víc času s rodinou. Až vám příště nabídnou "služební postup" včetně delší pracovní doby a více nocí mimo domov, pořádně zvažte, zda šéfovi neřeknete: "Je mi líto, ale na prvním místě jsou moje děti."

Tyhle dny je to se mnou spíš opačně, ale doufám, že se bude dařit tu práci přijatelně zvládat. Nárazovému většímu nasazení se ale asi pracovník v těch městských profesích úplně nemůže vyhnout.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hablina hablina | Web | 10. června 2007 v 8:01 | Reagovat

tož gratuluju k vlastnímu bytu. Vilka v Řevnicích mně středomoravačce zní stejně luxusně a exoticky jako vilka na Bahamách ať už je v jakém chce stavu.

2 jm jm | Web | 10. června 2007 v 9:39 | Reagovat

h: Díky - i když nějak mi to v pátek pozapoměli poslat,tak ani nevím, jestli už ho máme.

ad Řevnice: Já to dřív ani netušil, že okolo tý Berounky jsou takhle žádaný lokality.

3 DJ DJ | 10. června 2007 v 21:30 | Reagovat

Jeden můj kamarád má teorii, že je hranice mezi přírůstkem platu a úbytkem času, ale i obráceně.

Být nezaměstanný tj. mít maximum času, ale minimum peněz...

Není to z mé hlavy, on je velmi, ale velmi vysoký menažér a tvrdí, že kvalita času stráveného s prckem je také důležitá. Já to beru jako slušnou výmluvu a podporu, proč být v práci :o).

Ale dle DJ, v poslední době jsem přesvědčen, že jsem na hranici a nepůjdu za ní, naopak se chci věnovat rodině více.

P.S.

Pěknej formát článku! Na malé ploše se člověk doví vše podstatné (co autor chtěl sdělit).

4 Sargo Sargo | 10. června 2007 v 21:40 | Reagovat

Hablina: mě už to nějak splívá. Na nic z toho člověk nemá, rozdíl je jenom v tom, že u něčeho z toho někoho ukecáš, aby ti na to půjčil. :-))

DJ: teorie "kvalitního času" s prckem jsou oblíbenou mantrou článků o zaměstnaných matkách. Jako že stačí málo, ale naplno. Ale poslední dobou (nebo to možná víc sleduji) se objevují i opatrná povídání o tom, že málo je prostě málo, i když je to kvalitní. Prostě že je důležité se i vedle sebe flákat nebo si dělat každý něco svýho. Což mi ostatně přijde logické ;-)

Myslím, že otcové mají smůlu v tom, že si spíš nesmí dovolit mít nějaké slabší odpoledne. Když já budu půl dne mít blbou náladu, je to jen malé procento času, co s Jášou trávíme. Ale půl dne navrčený táta, to je třeba polovina času za celý týden. ;-)

5 Chachina Chachina | 10. června 2007 v 22:16 | Reagovat

Já mám dojem, že jste prostě masochisti! Koupit dítěti autosedačku s pískátky, to "normální" člověk prostě DOBROVOLNĚ neudělá :-)))))

Je to smutné, ale ač jsou pro rodiče (aspoň pro většinu rodičů) děti na prvním místě, těžko se pak těm prckům vysvětluje, že "ta nová autodráha nebude, protože na ní nemáme" :-/

6 Wu Wu | Web | 10. června 2007 v 22:48 | Reagovat

Jo, přesně, vždycky, když kolegové probírají Růžovku a já si ostentativně nasazuji sluchátka, od povýšenosti mě uchrání vzpomínka na každodenní chůvu :). I když některé díly jsou už na samé hranici sledovatelnosti.

7 Chachina Chachina | 10. června 2007 v 23:12 | Reagovat

Tak teď jsem zase o něco klidnější, když vím, že nejsem úplný outsider.. (když nesleduji Ordinaci)

8 Sargo Sargo | 11. června 2007 v 1:21 | Reagovat

Chachina: ee, to není autosedačka s pískátky, ta je taková klasická, jen se už musel stěhovat do větší - vozíme ale sebou takový xylofónek s přídavnými tlačítky, který mu i dobrovolně podáváme do tlapek, když náhodou upadne :-D Docela jsem čekala, že mě to bude štvát a nevylučuji, že u cizích dětí bych z toho vylítla z kůže... (asi určitě... ;-)) ale ono je Jášátko tak spokojené, srandovně si u toho zpívá a tancuje a tak vůbec ;-) Tak si taky zpívám (většinou něco jiného ;-)) a cesta ubíhá ve všeobecné svornosti a spokojenosti... :-D

(Jášovi naštěstí zatím stačí to pískadlo z Glóbusu za 350kč :-))

Wu: I TY?! :-D

Z Ordinace jsem zatím neviděla ani půl dílu... jak povznášející pocit! :-D

9 Jana Jana | 11. června 2007 v 6:26 | Reagovat

Sargo: mluvíš mi z duše, taky si myslím, že je důležité hodně času, nejen "kvalitně " stráveného. Do úvahy o odpoledni unaveného otce jsi nezohlednila, že jindy může mít špatnou náladu dítě a z naplánovaného času na společnou akci, tak může být opravdu minimum. Jenže je opravdu hrozně těžké ( a pro muže ještě víc ) pracovat míň a být víc doma. Není to jen otázka organizace času atd., připadá mi, že je naše společnost ještě hrozně výkonová a tiše doufám, že to přejde. :-)

JM: Chůvou Fajn jsi pobavil! Roztomilá úchylka! ,(nic na tom nemění fakt, že ji pravidelně sledujeme už 14 s dětmi místo Večerníčku)

10 Jana Jana | 11. června 2007 v 7:51 | Reagovat

za 14 vypadlo slovo dní

11 jm jm | 11. června 2007 v 9:20 | Reagovat

Jana: roztomilá úchylka - vida, čeho se člověk dočká díky blogu:-))

Chůvu Fajn uznávám v zásadě od první chvíle, protože vysoko hodnotím umělecký záměr postavit celou sérii na konceptu, že jedna štíhlá čtyřicítka si vždycky při vstávání popotahuje minisukni.

Wu: Souhlas, že to trošku kolísá, ale je to i směrem nahoru. Jak jsme koukali v sobotu na několik, tak tam byl jeden, že sme se chechtali celou dobu nahlas.

Ch: Na druhou stranu člověk by si neměl stěžovat, že má hodně práce, když je placená. Já mám naději/plán/perspektivu, že pokud se nám podaří perspektivně (konkrétně 31.5.2008, až poplatim hypotéku na byt z prodeje baráku) zkrouhnout výdaje, tak trošku doufam, že mě začne práce i víc bavit, když to nepoteče hned zase pryč. A možná člověk ještě i víc vydělá.

DJ: dík!

12 Sargo Sargo | 11. června 2007 v 10:24 | Reagovat

Jana: no jo, taky fakt, s tou špatnou náladou dítěte. Vzhledem k tomu, jak je mrňous malý, to ještě není tak aktuální (pokud mu nic není). Pánové to opravdu nemají lehké a je to bohužel opravdu hodně v tom, že je nutné "tam být", i když by udělal stejně a možná i víc, kdyby se mohlo dělat čistě na objem práce... tiše doufám s tebou, ale obávám se, že to pro nás už nebude aktuální :-))

Add Fajn - koukám, že děvčata vstřebávají ty správné zásady již od kolébky :-D

To bych neřekla, jak se tak děsivý seriál chytí :-D Doufám, že ho pak pustí zase od začátku ;-)

13 JR JR | Web | 11. června 2007 v 12:03 | Reagovat

Omlouvám se, čtu to jen letmo, ale ty teorie práce+peníze vs. volný čas a rodina... to už pradávno vymyšleno. Říká se tomu  "S křivka" a je to celkem pěkně vidět v takovém zpětně zahnutém grafu (který asi ani nejde matematicky dost dobře nasimulovat, protože pro jednu hodnotu na ose x jsou dvě na ose y).

Když jsem se o tom učil, připadalo mi to nádherně fantastické, neboť jsem se nemaje peněz a maje spoustu času jaksi nedokázal vžít do situace opačné. No teď už to vidím dost jinak.

14 LittleKey LittleKey | 11. června 2007 v 13:18 | Reagovat

Ch: A já se ptám, musí mít vše o co si řeknou? Ne! Zvlášť, když je jedna funkční autodráha na půdě po tatínkovi! :-)

15 LittleKey LittleKey | 11. června 2007 v 13:20 | Reagovat

Já jsem taky nikdy nedostal vláčky, ačkoli jsem je vždycky chtěl. Jedním z důvodů bylo i to, že jsem už měl autodráhu....Svým způsobem jsem rád, že jsem je nedostal, protože mám dětský sen, který si ještě můžu splnit.

16 Chachina Chachina | 11. června 2007 v 13:28 | Reagovat

LK: Samozřejmě, že nemusí, ale je potřeba najít náhradní řešení. Když chtěl Adámek garáže pro auta, udělala jsem mu je z kartonu a krabic od sušenek. A byl z toho nadšenější, než z nějaké drahé hračky.

Ale.. počkej, až bude Petřík starší a bude vám chodit s tímhle:"Tati, já bych chtěl taky takové autíčko, ve třídě kluci sbírají Hotweels a já zatím žádné nemám. Je mi to líto, oni dělají závody a moje stará autíčka to nestíhají."

...

Synek nemá problém s tím to oželet, ale JÁ mám problém dívat se na jeho smutný výraz.

Vidíš to, máš dětský sen a chceš si ho splnit! Proč ho nesplnit dítěti, když je malé, právě, když je ten sen aktuální,  aniž by po tom muselo toužit TOLIK LET :-)))

17 Chachina Chachina | 11. června 2007 v 13:30 | Reagovat

Sargo: Tak to jo :-) Ale máš pravdu, u vlastních dětí člověk překousne mnohem víc věcí, než u cizích :-)) (ačkoliv já mám dojem, že už jsem tak otrlá...... že časem zkousnu úplně všechno :-)))))))

18 Sargo Sargo | 11. června 2007 v 21:46 | Reagovat

Chachina: a cože tě to tak napadlo zrovna nad chůvou Fajn, takové téma finanční? :-D

LK: důležité je rozpoznat to... co je opravdu důležité :-D Jsou prostě sny, které by měl rodič zkusit plnit, i kdyby měl jíst trávu. Ale rozpoznat to od momentální mánie (která může trvat pěkně dlouho ;-)) není snadné ;-)

Chachina17: ale blinkání za výstřih bych asi od cizích nesla těžko každopádně. :-)))

19 DJ DJ | 11. června 2007 v 22:16 | Reagovat

Já bych toho chtěl. Skoro všechno to jsou nesplněné touhy z dětství. Ale nepouštím komentáře, počkám na realitu. Docela těžce jsem nesl neteř s mobilním telefonem ve druhé třídě, ale prý to je obvyklé....

Uvidíme tedy, s čím přijde prcek. A jak to ustojíme my.

P.S.

Je skvělé, že žena má méně nesplněných snů z dětství :o)).

20 Sargo Sargo | 12. června 2007 v 10:22 | Reagovat

DJ: s věcmi typu mobil jsem taky zvědavá, jak budeme zvládat. Prostě to, co za nás nebylo, ale dneska je to samozřejmost :-) Konkrétně mobil tam má tu mámivou představu bezpečnostního prvku a o to je to nebezpečnější. :-))

PS: ženy jsou obecně skromnější a realističtější... :-D

21 Chachina Chachina | 12. června 2007 v 12:53 | Reagovat

Sargo: To ten bod 6..... :-)

22 jm jm | 12. června 2007 v 17:20 | Reagovat

DJ: ad druháci: http://jarmik.blog.cz/0604/kolik-druhaku-nema-mobil

(koukám, že v noci na 6.4.2006 jsem ještě netušil, co budu řešit toho dne ráno:-)

ad sny: Výtečné téma! V zásadě mě rychle nenapadá nic moc extra nedostupného, co bych si toužil koupit:

- digi zrcadlovku - bez toho dovedu žít a koupim si to za čas, až prodáme barák;

- možná si koupim ještě nějakej jednoduchej synťák. Ale to neni otázka peněz, spíš prozkoumání, co by bylo pěkný;

- je pravda, že dlouhodobě chci všechny hry Járy Cimrmana na originálních DVD, ale tady jde spíš o slast z odkládání:-);

- možná by bylo pěkný předplatit si nějaký noviny, co nemám, řekněme Neue Zürcher Zeitung a k tomu na zábavu Spiegel: to už by bylo dost drahý, ale i kdybych si to koupil, tohle už bych nestíhal číst. A navíc, kam bych nosil tolik kilo starého papíru každý týden.

23 JR JR | Web | 12. června 2007 v 17:33 | Reagovat

Sny... já mám hlavně cestovatelské sny. Věci jsou fajn, ale v konečném důsledku spíš omezujou (což neznemená, že bych jich neměl tři... spoustu), ale o věcech už nesním (od doby co jsem si pořídil digi zdrcadlovku). No, pravda, ještě sním o služebním autě, o tom budu asi snít ještě dlouho.

Ale jinak je pořadí momentálně asi následující:

- proletět se nad Salto Angel ve Venezuele a vylézt na Roraimu (rovněž tam)

- podívat se do čajových zahrad v Darjeelingu

- projít se po Velké čínské zdi

- vidět telení ledovce v Punta Arenas (Chile)

- vidět velryby (kdekoliv)

- atd. (výlet do kosmu například)

No a ze splněných snů, jako že vyloženě snů bych měl toto:

- vylézt na Eiffelovku (1995)

- vidět norské fjordy (1997)

- vyhlídkový let na Grand Canyonem, vidět Las Vegas (2000, USA - tam se toho splnilo spousta)

- vylézt na Etnu a Stromboli (2001)

- vidět Na Pali Coast na Hawaii (2004)

- rýžovat zlato na Aljašce, překročit polární kruh, vidět polární záři (2006)

no a nějaké ty drobnosti mezi tím :-)

Sny se mají plnit! Už jsme to na některém blogu probírali, ne?

24 jm jm | 12. června 2007 v 20:28 | Reagovat

Nebrat prosím polemicky, co teď napíšu! Mít konkrétní sny může být pěkná živnotní hodnota, jak je pěkně ukázáno třeba ve flmu "Italian job", kdo to viděl.

Já konkrétně ale nejsem schopen vázat sny na konkrétní místa a okolnosti. Připadá mi spíš kontraproduktivní očekávat skvělé zážitky od něčeho, když ony halt přicházejí nečekaně...

Navíc ta moje pověrčivá povaha: nemůžu se - bohužel - zbavit hlubokého životního přesvědčení, že čím víc se člověk cítí jako king a vše ovládající, tím do většího průšvihu v skrytu směřuje.

25 DJ DJ | 12. června 2007 v 20:32 | Reagovat

Teeeda, já mám zorvna fázi úzkosti a bojím si konkretizovat sny. Mám jeden velký, profesionální od puberty. Zatím je vektor orientován psrávným směrem, ale je to dlouhodobý cíl v rovině 10 let a neřeknu.

Jinak mám hmotné sny, ale v poslední době mi udělalo ohromnou radost to, že jsem si dobrovolně odřekl pořízení digitální zrcadlovky, ačkoli na ní mám peníze (dědictví - to je příjem, po kterém netoužím, ale z úcty k "dárci" si jej vážím). Ta úleva je nepopsatelná a nepochopitelná. Navíc ten pocit, že mám pořád po čem toužit. Jsem zvědav, jak dlouho mi to vydrží :o))).

Nyní se nám rozbila GPS a protože je po záruce, rozhlížíme se po jiné a cena vysněné je šílená, výhodou je, že to je společný sen a možná si jej splníme po prodeji bytu, kdy bychom měli řádně vydělat. A když nic jiného, budeme mít jen jednu hypotéku. A to je taky sen.

A mám taky jeden krátkodobý sen, tento týden si jdeme převzít náš druhý byt a vlastně první oficiální společný, to se těším, jak si připijeme slámovým vínem.

Jo a jaktože pan JM má podobné sny jako já? Já chci zrcadlovku, já chci sadu od pánů Cimrmanů (tu si plníme postupně povinnými dárky k jubileům), já chci číst denní tisk....

Mno, to jsem se rozepsal, nejvyšší čas sepsat něco na blog.

26 DJ -> JM DJ -> JM | 12. června 2007 v 20:40 | Reagovat

Okouknul a okomentoval jsem článek o druháčcích..

27 DJ -> JM DJ -> JM | 12. června 2007 v 20:46 | Reagovat

Koukám nový komentář (24), tu poslední větu znám.

Jak nemám moc rád mého otce, tak jednu životní pravdu s ním sdílím.

Život je jako zebra.

Vždy, když mám pocit, že žiju ty černé pruhy, je to omyl. Byly to ty bílé. Zatím se mi to vždy potvrdilo. A zrovna teď mám zase ten pocit.

28 Sargo Sargo | 12. června 2007 v 21:40 | Reagovat

Já mám momentálně jenom jeden sen, nikoli z dětství.

Chci chůvu.

:-D

JR: na cestování musí být asi člověk ta správná povaha :-) Spousta míst mě potěšila, ale zážitek to byl až když to bylo nějak spojené s příjemnýma lidma. A nejsilnější zážitky mám beztak vždycky "s někým" a ne "někde".

Výlet do kosmu bych ale taky brala :-D

Sny mám dvouúrovňové, jedna úroveň jsou "snící", ty jsou nesplnitelné a neprahnu po nich, jen by se mi to líbilo - třeba mír na celém světě, lidi aby se měli rádi, na silnicích se jezdilo ohleduplně a tak ;-) A takové ty klasické, ty jsou všechny splnitelné... mít pěknou knihovnu, udělat si školeníčko na focení a podobně :-D Jenom nevím - je to znak dospělosti, nebo rezignace? :-D

29 jm jm | 12. června 2007 v 21:59 | Reagovat

Jo, to je dobrá připomínka - dát si nějaký kurzy, to by bylo určitě příjemný: focení, nějaký málo praktický jazyk, mytologie středního Poženeví apod.

30 Jana Jana | 13. června 2007 v 6:55 | Reagovat

Sargo, to je fakt smutné, muži chtěji zrcadlovku a já mám taky hlavní přání chůvu... Musíme s tím něco udělat, rychle si pořiďme paní na hlídání a věnujme se vzletnějším věcem... "-)

31 Sargo Sargo | 13. června 2007 v 9:01 | Reagovat

Jana: třeba spaní, uklízení a tak? :-D

32 Chachina Chachina | 14. června 2007 v 22:58 | Reagovat

Já chci taky chůvu.. Ale nevím, zda bych někde našla někoho s tak obrovskou trpělivostí se sklony k masochismu ;-))

33 jm jm | 15. června 2007 v 0:28 | Reagovat

ch: to je v pohodě. Od té doby, co byly vybanalezeny peníze, není nutno hledat na práci jen ty, kteří to dělají čistě pro radost...

34 LittleKey LittleKey | 15. června 2007 v 12:54 | Reagovat

Sargo: Chůvu pro sebe? :-)

Neuvěřitelné v jakou diskusi se vyvinul článek s takovým názvem. Asi tento trik také říště použiji :-)

35 Sargo Sargo | 15. června 2007 v 17:31 | Reagovat

LK: pro sebe spíše lepého komorníka s certifikátem na relaxační masáže :-P

36 JM JM | 15. června 2007 v 21:18 | Reagovat

Já Ti dám certifikát!!

37 LittleKey LittleKey | 18. června 2007 v 11:21 | Reagovat

Sargo: No tak to jseš f pohodě, když mu vadí jen ten certifikát, hol bude jen lepý.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama