Skvělá zábavná sci-fi

30. května 2007 v 19:59 | -JM- |  Recenze
Tak tohle je nejzábavnější čtení, co se mi poslední dobou dostalo do ruky!

Knížní přílohou květnového čísla časopisu Pevnost je první polovina české sci-fi Šest diamantů. Autor se jmenuje Petr Heteša a nikdy jsem o něm dřív neslyšel.

Jsem tou brožurkou ale naprosto a bezvýhradně nadšen. Až se trochu podezírám, jestli tu není nějaký jiný důvod, proč se mi to tak strašně líbilo.

Jedná se o klasický thriller, kde v novinář za kariérním a vlastně i celkově životním zenitem vyšetřuje spiknutí mocných. Lehké prvky drsné školy detektivek jsou užity, ale jen decentně; netlačí se tam na žádnou parodickou pilu.

Prostě jsem ty diamanty zhltal za dvě cesty do práce, navíc jenom jedním směrem, vždycky ráno - zpátky jsem jel shodou okolností oba dny s rodinou, takže jsem nečetl. I když je pravda, že dneska jsem si jel vyřídit papíry na hypotéku, tak jsem četl ještě dvě cesty metrem přes den. Jo - a ráno mi ujel autobus, tak jsem četl o 15 min. déle, než je obvyklé.

Ten člověk ale píše výborně. Z oboru sci-fi si představte Ondřeje Neffa, ale bez té jeho někdy otravné ideologičnosti. Nebo lepší díly JFK od Žambocha, ale bez násilného přehánění a přehnaného násilí.

Doufám, že ten druhý díl me nezklame. I když tam se zápletka bude muset nějak rozluštit, což musí být nepravděpodobné vítězství outsidera už z podstaty věci a musí to trochu rušit nelogičností. Ale utéct si to tedy nenechám!
Aktualizace: na stánkách je již červnové číslo a přílohou je dokončení románu. Vzal jsem to ráno do autobusu a cestou do práce jsem zhltal půlku. Jednou jsem se musel nahlas zasmát, koukali na mě kolegové dojížďáci dosti nevraživě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zuzana Zuzana | Web | 13. července 2007 v 12:23 | Reagovat

Přečti si P.K. Dicka :-))) originalni zapletky, ktere te dostanou....urcite lepsi nez tohle ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama