Realitky (opchodní myšlénkování)

7. února 2007 v 23:59 | -JM- |  Nesportovní výkřiky
Mám velice neobchodní naturel. Jak se tak pokoušíme manipulovat s miliony, které nemáme, vnucují se nám přesto některé obchodní otázky o realitních kancelářích. Odpovědi neznáme a jen se dohadujem.

Je drobný podvod dobrý začátek vztahu?
Zatím prodáváme bez RK. Ale na inzeráty se hlásí převážně jen RK. Nemám s tím zkušenost osobně, protože to vyřizuje Sargo. Ale údajně podstatná část se hlásí pod falešnými identitami jako zájemce o koupi. Jeden jedinec se přiznal až při prohlídce, když vytáhl smlouvu. Jiný začal s tím, že od kamaráda z Ptic slyšel, že se to prodává; tento byl odhalen již v telefonu, neb těžko to v obci někdo již ví. Záhy též pochopil a drze se přiznal.
Má člověk po takovémto úvodu s nimi se vůbec bavit? Zatím máme politiku, že s těmi, kteří začnou lží, tak pak se nebavíme.
Nevyžádaní agenti
Zajímavé jsou taky RK, které iniciativně začnou nabízet nemovitost bez dohody s prodávajícím. To by asi bylo jedno, akorát že oni si tam dávají ceny dle libosti.
Dneska třeba se Sargo bavila s paní, že se přijde v sobotu podívat. Výslovně paní slíbila, že zatím to nebudou inzerovat, protože chceme jednotnou cenu. 10 min. po položení telefonu se díváme čistě ze sportu na jeden server - a co nevidíme! Naše přístřeší je tam ještě jednou, popsáno sice stručně a nepřesně, ale s o to silnější básnickou nadsázkou a o 400 klacků dražší. Koukáme dál a inzerát byl najednou na mnoha dalších místech.
Zase to otázka: kašlat na to nebo se o něco snažit? A je to vůbec k našemu prospěchu se do toho montovat?
Sargo tu paní zprdla a inzeráty zmizely. Ale zas teda na těch serverech, kam nemají přístup soukromníci, prozatím vůbec nejsme.
Výhradnost
Prakticky každá RK sepsala pro svůj web více či méně duchamorné slohové cvičení na téma, jak je krásné najmout si jen jednu RK a jak špatné a zlé je najmout si jich více.
I když se to nezdá, tak z jedné RK nám tvrdili, že prý většinu kupců nacházejí ne přes web, ale přes různé ty realitní inzertní tiskoviny. Jestli nelhali, tak to by mohl být asi jediný trochu silnější důvod, proč se upsat jen jediné, protože do těch letáků může každá z nich jistě umístit jen omezený počet inzerátů a jistě dají přednost těm nabídkám, kde mají jistější provizi.
Jako zvláštní důvod proti výhradnosti by mohlo být, že někteří agenti možná opravdu mají konkrétní zájemce, zvlášť když kupujou bydlení pro zahraniční pracovníky, kterým to platí firma. Jeden takový už tu taky byl a máme tendenci mu věřit, že takového zájemce opravdu zastupuje, protože působil ze všech nejdůvěryhodněji a dům hodnotil zasvěceně (ehm a velice kladně!!:-). Jestli jsme to dobře pochopili, tak tento typ agentů nebude dávat žádné inzeráty, ale prohlédne si sám důkladně různé domy, pak to protřídí a něco vybere s dotyčným ubytovávaným.
Po určitém váhání jsme se prozatímně rozhodli, že pokud se nějaká RK ozve sympatickým způsobem, nebudeme se bránit tomu, aby to zkoušeli, ale nevýhradně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 DJ DJ | 8. února 2007 v 21:17 | Reagovat

To teda koukám, myslel jsem si hodně, ale tohle je soda.

2 Sargo Sargo | 8. února 2007 v 23:00 | Reagovat

Kapitolou samu pro sebe je poptávka, kterou jsem též důkladně prošla. Zcela samozřejmě se v prostorách vyhrazených výlučně pro soukromou inzerci nachází firemní, maskovaná; inzerát  se tváří jako soukromník, někde je to i tak moc naznačeno, že pokud si to člověk nepřečte opravdu pozorně, řekl by i, že je to tam "výslovně" - jenom ve dvou případech z několika desítek jsem objevila poptávku skutečného jednotlivce. Dost často se tam objevují titíž lidé pod různými inzeráty, takže pak už jsem to třídila podle známých telefonních čísel :-D Pochybuji, že jsou dotyční skuteční zájemci dosud mezi živými, protože nájezd realitek je musel prostě zničit... :-))

3 Míša Míša | E-mail | Web | 13. května 2015 v 15:35 | Reagovat

Jsem zhnusena a zároveň pobavena duchaplným článkem :-) Nabízím své služby v podobě rady: inzerujte na www.kuprealitu.cz :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama