Klipy z youtube ňák už začínají mizet

18. února 2007 v 0:14 | -JM- |  Zajímavosti
Správnědlivost vítězí a Youtube to pomalu balí. Takže teda přeci jen last.fm? Dvě poznámky o hudbě na webu.

Takže z youtube už se zjevně stal zajímavý žalovaný. A tak ty lepší ilegální klipy začínají pomalu mizet; kdo se třeba nepodíval na unplugged depešáky, které jsem doporučoval v lednu, tak už se na ně zadáčo na youtube nepodívá (zkuste ty odkazy).

Legální cestou je last.fm, což je služba, kterou jsem se snažil popsat v jednom článku asi před rokem. Od té doby pořád občas to využívám. Není to server primárně na přehrávání určitých konkrétních odrhovaček. Je to ale pěkný nástroj, který nabízí různými metodami hudbu podobnou té, kterou přímo posloucháte, a tedy rozšiřuje obzory. Třeba při psaní blogu pozdě v noci - jako teď - to poslouchám pravidelně. Když se mi píseň nelíbí, tak ji přeskočim, případně přímo zakážu. Když se mi líbí, zmačknu tlačítko, že je super.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 DJ DJ | 18. února 2007 v 8:20 | Reagovat

Díky za tip, tento víkend jsme v Žatci, který proslul nenjen srážkovým stínem, ale pomalým připojením GPRS a nefunkčním CDMA, počkám si na Kladýnko a prubnu.
Já si na youtube už několikrát poslechl Ivánka...pěkné.

2 jm jm | 18. února 2007 v 11:15 | Reagovat

původně jsem v tom článku měl hlavní část o tom, že na last.fm je k dispozici kus dle mého nejlepší české desky (přinejmenším posledních let), ale pak jsem zjistil, že to jsou jen 30s ukázky, tak jsem to vymazal a zůstalo jen torzo... Ale na http adrese je původní téma článku znát:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama