Kulový blesk

3. února 2007 v 11:21 | -JM- |  Domácnost
Znáte akademika Plíška, Fazekaš? Akademik, státní cena za fyziku, čestný doktorát v Rejkjaviku a tak dále a tak dále. Půl roku mu trvala organizace a rok rekonvalescence.

Dnes ráno jsem si pustil na ladění formy svůj zamilovaný Kulový blesk. Kdo chce vědět proč, ať se koukne k Sargo.
Pane doktore, doufám, že se pohybujeme na legální bázi.
Víc není potřeba psát. Celá akce proběhne rychle, energicky a naráz. Nebo taky ne. Ale to by pak nebylo na blog, spíš na román.
Přijďte v sobotu na Balkán, tam je taky dobrá parta
Nechtěl jsem o tom ani psát, neb jsem pověrčivá baba. Ale toto je již stejně za hranicí pověr...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 DJ DJ | 3. února 2007 v 20:18 | Reagovat

Mno, držím palce. já se srabácky dívám po něčem v okolí. Nyní jsem objednán na prohlídku bytu, který je vzdálen cca 70 m od našeho.

2 DJ DJ | 3. února 2007 v 20:22 | Reagovat

Jo a Máňa říkala, že to není směroplatný. Pěkná půdička apod, to jsou hlášky, hned po Na samotě u lesa a Světácích a dalších patří do mé síně slávy. Díky za připomenutí.

3 Sargo Sargo | 3. února 2007 v 21:40 | Reagovat

DJ: jste lepší. My se hneme patrně o celé dva kilometry. :-D

4 DJ DJ | 3. února 2007 v 23:30 | Reagovat

začínám být velmi zvědav. Při pohledu na mapu mi u Vás chybí souvislé lesy, přestože to do nich není daleko. Zase to tam u Vás je jako dělané na modelařské polétání. Dokonce jsme několikrát létal někde v okolí :o)).

Koneckonců 2 km - to nejsou žádné náklady na přepravu, to je chytrý tah.

5 JR JR | 4. února 2007 v 0:14 | Reagovat

Kulový blesk je samozřejmě klasika. Jak tak koukám na druhý obrázek, vybavuje se mi zcela jasně: "Pozoro, pozor, na druhou kolej přijíždí vlak z Vizovic!" :-)

A to mi připomíná, že musím ještě povyprávět o tom jak jsem vyzvedával slivovici...

6 Chachina Chachina | 4. února 2007 v 0:30 | Reagovat

Všichni se stěhují.....jen my asi prostě skejsneme "v Bezdíkově" :-)

7 Sargo Sargo | 4. února 2007 v 8:54 | Reagovat

DJ: to je sranda, že to říkáš, protože původně jsem vybírala pozemek velmi důsledně podle těch zelených fleků na mapě... :-D Ale není to tak zlé, a hlavně - nejsme v nich tak často, aby nestálo za to si ten kousek doběhnout :-) Stejně se do něj s kočárem prakticky nedostanu, jak jsou špatné cesty :-/ A až budou prckové větší, na kole jsme tam raz dva... :-)

Chachina: uvidíme, znáš to o tom odříkaném krajíci :-))

JR: neostýchej se, povyprávěj! :-))

8 jm jm | 4. února 2007 v 9:08 | Reagovat

DJ: ja bych řek, že kousek lesa mám! Vlastně les je tu kousek odtud - 300m?

http://www.mapy.cz/?mapType=ophoto&zoom=13&centerX=132492928&centerY=135805184&portWidth=682&portHeight=505&forceMapParams=1&query=ptice&page=1&searchPort=124375973_126715777_146723749_146163585&userMarkX=132510080&userMarkY=135822336&userMarkTitle=Sargo&userMarkDescription=k%20lesu%20300m

Bude ten šílený odkaz fungovat?

9 DJ DJ | 4. února 2007 v 13:12 | Reagovat

http://www.mapy.cz/?query=rozd%C4%9Blov&portWidth=934&portHeight=525&zoom=11&mapType=ophoto&centerX=132492928&centerY=135805184#centerX=132279168@centerY=136152192@typ=ophoto@zoom=11@vizType=none@vizIds=none

Jednička je pro tyto účely našy bydliště. Do lesa to možná není 300 m, ale zase do třech stran samej les. Lesní cyklostezka td. atd.

Já jako synek z rodiny hajných za les považuju už něco většího. Prosím, neberte to jako provokaci, hlavně, že tam máte stromy.

Mimochodem, včera jsem se díval do letecké mapy a tam okolo Ptic nejsou žádné zaznamenané porosty. Proto má chybná úvaha. Ale byla to mapa letiště Kladno, tak možná nějaká místní nevraživost :o)))

Ale jako provokaci si dovoluji oponovat s tím kočárkem, máme off.road a když jsem s ním vyjel na Andělku a Tisovský vrch, tak nějaká lesníá cesta... Madla dokonce spí jako beránek, když nadskakuje. Ale v našem případě byl kočárek volen jako vozidlo do terénu s co nejnižší hmotností. Proto má jen tři kola.

Ale už jsem zase mimo téma.

"Dá si někdo dobrou brazilskou kávu?"

10 Chachina Chachina | 4. února 2007 v 14:58 | Reagovat

Sargo: Což o to, já bych si i "kousla", ale kde brát a nekrást? :-))) Což o to, můžu nechat Jardu někde makat do noci, mnout si ruce nad tím, jak pěkně vydělává penízky, po mateřské si třeba najmout chůvu a taky jít dělat nějakou tu kariéru..... vzít si hypotéku na nějaký větší byt mimo centrum... Ale mám prostě pocit, že o tom ten život (aspoň pro mě) není. Chci mít rodinku tak nějak pohromadě a společně něco podnikat. Ne se znát jen z fotek. A děti za nedostatek času uplácet materiálními hodnotami různého typu.

Člověk holt nemůže mít všechno :-/ Co se dá dělat... (Ty mě určitě chápeš.)

11 Sargo Sargo | 4. února 2007 v 18:23 | Reagovat

DJ: add kočárek: já bych ho tam nějak dostala, ale prcek by v něm strašně lítal, je to tu rozdupaný od koní :-) Jak pan JR pravil, "na Aljašce měli skoro tak mizerné cesty, jako my tady", a to před barákem je to ještě zlatý! :-D Trojkolka a čtyřkolka je věčné téma, ale Inglesinu bych neměnila ani za nic, je to skvělý kočár, lehký, houpací, pěkně ovladatelný, trojkolka mě neláká (na druhou stranu, vás se alespoň můžu zeptat, jak je to s tou stabilitou u staršího dítěte - nepřevrhne ho, když tam začne trojčit? :-)) Andělka byla v poho, takové cesty bych brala... :-D (I když přímo ten kopec je hustej :-))

S těmi lesy - smozřejmě nevím, co znamená pořádný les pro myslivce, ale byli jsme párkrát na houbách, párkrát jen tak, a malý není, nebo jsme se alespoň nedostali ani na názkak konce v nějakém směru :-) Táhne se pořád pryč, začíná tady Povodí Kačáku a dál lesy na Karlštějn... nebo na co vlastně... :-D

Chachina: uvidíme, uvidíme :-)) A pak, výhoda nízké (nebo žádné) hypotéky je právě ta, že se lze uplácet materiálními hodnotami! :-D

12 DJ DJ | 4. února 2007 v 21:23 | Reagovat

Naše tříkolka má delší rozvor než běžná čtyřkolka, takže stabilitu srovnávám. Takové trojčení, kdy dojde k převržení, tak se nám nepodařilo nasimulovat.
Nechci rospoutávat Flame, to raději napíšu článek. Jo napíšu, více na blogu :)))
Ale umíte si představit fandu letectví, s kočárkem na 4 kolech? Jestlipak víte kolik kol mají letadla? :)))))
S tím lesem se omlouvám, v sobotu doložím mapu, ze které jsem vycházel. Rozhodně máte pravdu, máte lesy, máte je blízko a máte je hluboké!!! Beru zpět. Popel nemám, topíme ústředním topením. :)

13 jm jm | 4. února 2007 v 21:26 | Reagovat

f poho:-) Ony ty přípřažské hluboké lesy jsou téma pro sebe. I to málo, co jsem já lenoch tu stihl project na horalu, tak, jak se někde vyskytne potůček, tak je kolem toho hned chatová osada.

Od nás se sjíždí do přírodní rezervace Povodí Kačáku - Kačák je potok. Zjistil jsem, že vystupuje ve Švejkovi. Ale to by byl úkol pro veliký fajnšmekry, uhádnout, kde!

14 DJ DJ | 4. února 2007 v 22:00 | Reagovat

To je pravda, že okolo těch mlýnů tje to samá chatová "řadovka". Jak jsme to tam šmejdili při hledání GPS pokladů, tak mám přesně tenhle dojem. K tomu jsou dobrý třeba lesy okolo Lán. Tam jezdíme s chutí, byť se musíme přiblížit do Lán autem.

Dokonce jsem tam našel plnohodnotnou náhradu (na místní poměry) za tzv Loket runde (Vyhlídka, Doubí, Svatošky, Loket (objet), Svatošky, Březovská přehrada, Richmond, Vyhlídka, 41 km), kterou jsem na gymplu ve vrcholnéformě jezdil denně (v sezónně). Tím je Rozdělov, Lány, tam to ještě nemám upřesněný a pak zpátky přes Doksy. Je to něco okolo 35 km.

Ke Karlštejnu se nepouštím. Jednou se mi podařilo hloupě sjet k Berounce a pak se hrabat zpátky do našich 420 m.n.m......ale to bylo v době, kdy jsem se ještě nezmohl na pořádné kolo (poté, co nám je ukradli) a obrážel jsem okolí na tandemu sám (žena byla těhotná a doma) a to to sice frčí z kopce dolů, ale do kopce, to je hustý.

15 pan TN a jeho paní pan TN a jeho paní | 5. února 2007 v 7:01 | Reagovat

Večer mi Tomáš od počítače sdělil: "Míkovcovi se stěhují!", měla jsem šok, i když jsme na vás teď po Kaččiných existenciálních článcích o životě za větru často myslela, a věru nezáviděla. V Rudné ( v řadovce) bydlí moje kamarádka (ještě z Kačerova). Má dvě děti a jsou v Rudné moc spokojení, děti si dojdou samy do školy, kamarádka pracuje na místním stavebním úřadě, manžel na andělu... Kamarádka vede turistický kroužk pro děti. Myslí, že jste se z hlediska budoucnosti rozhodli dobře, nejhorší opruz je věčné rozvážení dětí a představa, že by to končilo až v době jejich plnoletosti a řidičáku, je na zbláznění. Držím palce,ať vám to proběhne co nejjednodušeji. Kulový blesk jsem si pouštěla, když jsme se stěhovali do Prahy, oceňovala jsem, že Abrhám tam hraje psychologa.

Jinak my jsme na tom se stěhováním tak,že panelákové 3+1 začíná být pozvolna malé a hledáme jiné místo na slunci, jenže zkoušímenaši lokalitu, protože děti tady zapustily kořen. Tím pádem je hledání těžší. Buďte rádi, že to stíháte včas a Jáchymek si už bude hledat kámoše v Rudné, Jana

16 jm jm | 5. února 2007 v 9:12 | Reagovat

JN: Dík:-) Dneska jdem podepsat rezervaci. Je to byt v Rudné, velikostně myslím bude hodně blízko Vašemu. Má jednu zvláštnost, pro kterou se nám zalíbil, a sice, že k tomu patří terasa a výběh na uzavřený dvorek, kde je trávník a pískoviště.

Utrácet bychom tedy dovedli, teďka ještě najít kupce na ten náš dům.

17 Sargo Sargo | 5. února 2007 v 10:14 | Reagovat

TN a jeho paní: my z toho taky pořád ještě máme šok :-)) S kamarádkou se asi časem seznámíme, protože turisťák je něco, kam bych mrňousa šoupla hodně ráda... :-)

To, že je Jáchym ještě malý jsem taky brala jako plus (i když prvních pár nocí v novém působišti bude nepochybně krušných ;-)), škoda jen, že se držíte lokality - v Rudné se teď prodává docela dost nových bytů, a i nějaká ta šikovná řadovka by se ještě našla! :-)))

18 lekarnik MB lekarnik MB | 5. února 2007 v 13:37 | Reagovat

hlavně bacha, aby v řadovce vedle Vás nebydlel Klabouch

19 pan TN a jeho paní pan TN a jeho paní | 5. února 2007 v 15:27 | Reagovat

Jana: Ne, že by mě možnost Rudné okamžitě nenapadla taky, ale.... Tomáš má zatím zásadu, že nechce hypotéku, aby mohl kdykoliv prásknout dveřmi a odejít. Nezávislost slova především. a já to respektuju. Co taky jiného, že? :-)

20 pan TN a jeho paní pan TN a jeho paní | 5. února 2007 v 15:28 | Reagovat

Jana: já mám dnes nějak nesrozumitelný den... myslela jsme prásknout dveřmi v práci!!!!

21 Sargo Sargo | 5. února 2007 v 21:25 | Reagovat

Některá přeřeknutí... stojí za to :-D :-D

22 Chachina Chachina | 5. února 2007 v 22:50 | Reagovat

Co bychom dali za panelákové 3+1.... Ale Járovi by se určitě stýskalo po korespondenci s Komwagem ;-)))

23 jm jm | Web | 6. února 2007 v 7:17 | Reagovat

CH: je správné že si p. -J- předem chystá koníčky, kterým se bude věnovat v důchodu pak naplno!

MB: pane lékárníku, sám sobě jsem nejhorším Klabouchem...

JM: na tyto zásady mohu pouze se závistí hledět.

24 Chachina Chachina | 6. února 2007 v 12:42 | Reagovat

jm: Pokud se toho důchodu vůbec kdy aspoň jeden z nás dožije :-) Budiž mu to přáno, určitě je to originálnější, než chodit krmit kačenky k rybníku. A jak jsem tak slyšela, Jára chtěl být jako malý popelář :-)))))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama