Slzy tvý mámy v originále (různé vzpomínky)

31. ledna 2007 v 23:53 | -JM- |  Zajímavosti
Přepáč, Šimáku, přepáč, ale tady čeluju já.

Takže fakt nerad to dělam, vím že ztrácím těžce získané čtenáře. Ale musim sem dát tento nostalgický klip od HNF, co jsem našel. Vzpomínám si ještě, jak jsem ho viděl poprvé ještě před převratem. Nějaký hudební publicist objížděl kluby a pouštěl takové podobné klipy, a tak jsme na takovém dýchánku v sedě na židlích sledovali video v M-Klubu v KV. Po těch obroušených kazetách s demáčema HNF to všechno na videu vypadalo tak nějak nepatřičně.
I když možná se pletu a viděl jsem tam tehdy jen Hymnu šibeničních bratří od VZ Ale tu jsem tam viděl zcela jistě. Zatímco ten klip HNF bych řekl, že celkem funguje, tato etuda s popelnicí mi připadá dnes stejně divná jako tehdy. Akorát že nová vlna je naše naše, nová vlna nová vlna!
Abych se pokusil ještě prohloubit podivnou atmosféru tohoto článku, přidám historku ze základní školy, kterou mi na srazu vyprávěl Jára Machek. Po osmičce jelo jich několik stanovat na Mácháč. Hned první den tam měli absurdní konflikt s nějakým opilým Romem, co je napadl, že pomlouvají jeho družku. Další den takhle Jarda sedí před stanem a brnká si na kytaru, když tu přišel tento zlý Rom a jestli by mu kytaru půjčil. Sice nerad, ale měl bobky, tak mu ji půjčil. Rom ji vzal, hrál různý divný akordy a do toho hulákal něco jako "More more andro džamel more more" atd. Jára tam stál a doufal, že tu kytaru dostane zpátky. Rom dohrál a ptá se: "Víš co to bylo?" "Hm?", nevěděl. "Slzy tvý mámy v originále, vole."
A na závěr Bratři Orffové - loni mě to docela zaujalo a ipodu jsem asi tři písně z té desky zatím nevyndal. Je to čistě pro kontrast, něco jako dokonalý opak těch klipů shora, ale je to taky česky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama