Rozhlasový silvestr (ještě jeden fotoseriál)

31. prosince 2006 v 22:44 | -JM- |  Nesportovní výkřiky
Vzpomínám si na různé silvestry. Letošní party jsme posunuli o den dopředu, takže silvestra trávíme při rozhlasových skečích kombinovaných se čtvrthodinovými alarmy z chůvičky a chlácholeními Jášíka. A jelikož jste mi chválili minulý fotoseriál, zde je další:-)

Velice rád vzpomínám třeba na kolejního silvestra před druhou státnicí, tj. nejspíš v roce 1994. Snažil jsem se do poslední chvíle neodložit řádný termín zkoušky, a tak jsem zůstal na koleji, aby mě nic nerozptylovalo od učení.
Jášík spal venku i v mrazivých dnech. Jelikož jsme ho utěsnili ještě pečlivěji, budil se velmi brzo a zpocený.
Byl jsem tam v celém areálu kolejí skoro sám (s několika Araby a Afričany). Jedl jsem chleba s margarínem, vařil si v konvici s ponorným vařítkem černý pigi čaj, ležel na posteli a poslouchal BBC. Vzpomínám si na ten povznesený pocit, když jsem půlnoc v duchu oslavil dle greenwichského času, tj. v době, kdy všichni okolo měli teprve jedenáct.
Poslední dvě podvečerní vycházky jsem věnoval tělesu bývalé dráhy Nučice-Kladno. A to první den jsem ještě nevěděl, že se jedná o těleso, jen se mi líbila ta polní cesta. Dočetl jsem se o té soukromé dráze mezi vápenkou v Nučicích a železárnami v Kladně teprve v pátek v opozičním obecním hlasateli Středočeská lípa.
Další vynikající silvestr byl v garsonce v Karlíně. Měli jsme celé svátky se Sargo oba strašné horečky a nebylo nám vůbec dobře. Na silvestra jsem se ale již mohl trochu hýbat; byť každý pohyb vyvolával záchvat tuberáckého kašle. Měli jsme však lístky do Divadla v dlouhé na představení Soudné sestry od Terryho Pratchetta. Konalo se v podvečer. Pomocí popojezdu o dvě zastávky tramvaje jsme se tam jako dvě mátohy dopotáceli. Bylo to nakonec nádherné představení, sranda, skvělá atmosféra a nezapomenutelný zážitek.
Je zvláštní uvědomit si, že se procházím vlastně odprůmyslněnou krajinou. A že můj neoblíbenější malebný krajinný prvek v okolí, ta polní cesta, je vlastně industriální relikt.
Letos jsme se rozhodli zopakovat loňský andorský sraz, při kterém se hraje především dračí doupě a ve zbytku noci a rána deskové hry, já hlavně Osadníky. Hlavní hráči letos chyběli, takže herní obzory jsem si nerozšířil o žádné větší novinky; vyzkoušel jsem si však novou hru Bluff, která mě překvapivě docela bavila, i když je blbá. Protože už ale mnoho hráčů už mělo své silvestrovské plány, posunuli jsme nakonec silvestra už na sobotu a nebylo to vůbec špatné. Bylo tu jedenáct hostů, hučelo to, jak se patří, a vše se zvládlo bez problému.
Tuhle jinovatkovou náladovku z pěšiny jsem si nemohl odpustit...:-)
Dnes již byl opět běžný sváteční den: návštěva odešla ráno povětšinou ještě dříve, než jsme vylezli z postele. V poledne Jášík na zahradě, odpoledne vycházka s kočárem, večer cvičení s chůvičkou. Poslední dobou spí totiž strašně špatně. Budí se ve velice krátkých, tak půlhodinových intervalech, a zoufale ječí. Někdy vyžaduje loknout, někdy stačí chvíli chovat.
Kousek od bývalé trati je na křižovatce můj oblíbený strom s křížkem. Bohužel i tam, jako na spoustě jiných míst na Praze-západ, neustále vzniká skládka.
K tomu celý večer zatím historické konstruktivně-satirické skeče a ftipy na regionálním stáním Rádio Regina a nějaké to blogování:-).
Stožár ukazuje na odpolední měsíc. Jak (a zda) se bránit pocitům, které taková zimní krajina vyvolává?
Jestli si pod rozhlasovými silvestry představujete nějaké Menšíky nebo Bohdalové, tak ano, ale taková esa jsou tam jen zřídka. Většinou jsou to opravdu neuvěřitelné bomby (v žánru humor bez humoru) dnes zcela neznámých komiků na téma kontrola z okresu v JZD atd. apod. A to mám nejradši.
Dnešní obleva učinila z návratu po nezpevněné cestě bahnité brůžo.
Když už jsem čistil bláto z kočárku, tak jsem vytáhl na zahradu i stativ a potrápil trochu "závěrku"...
Pohled z temné zimy do osvětleného tepla...
Tak štastnej a veselej!:-)
P.S.: Jestli se mi bude o půlnoci chtít fotit, udělám fotky nějakých ptických ohňostrojů.
A tak končí asi poslední posting v roce 2006...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Chachina Chachina | 2. ledna 2007 v 12:46 | Reagovat

U těch fotek se až člověk zasní.. Na tvém místě bych už začala uvažovat o nějaké fotografické soutěži. Ty šípky jsou obzvláště vydařené!

(Ten kočárek se musel asi "dobře" mýt, že....)

2 jm jm | Web | 2. ledna 2007 v 13:59 | Reagovat

Díky. Do soutěže Photolifu už jsem jednou fotky poslal a taky mám galerii na fotoaparat.cz (moje fotky a komentáře jsou tady

http://www.fotoaparat.cz/index.php?r=25&rp=0&gal=vis&galvis=296410 )

- ale v obou případech jsem skončil dosti na chvostu. S odstupem si člověk uvědomí, že to bylo poprávu:-)

Už jsem to tu psal: fotím velice rád, ale fotografické vidění mi moc jako talent není dáno. Několikrát jsme to se Sargo počítali a nebylo výjimkou, že focení nás na dovolený stálo víc než celý zbytek dovolený (jezdili jsme jen po CZ+SK)...

3 DJ DJ | 2. ledna 2007 v 19:11 | Reagovat

Strom u křižovatky, výborné (sice je uprostřed, ale zrovna tady je to vono!). Fotky moc nechválím, ale na jednu vycházku to je velice vydařené! Díky za záběry.

Apropos, liniové stavby a jejich pozůstatky jsou přece fotogenické objekty a krásné.

4 Chachina Chachina | 2. ledna 2007 v 21:58 | Reagovat

Já sice nejsem profík, ale líbí se mi moc. Díky, na odkaz se ráda podívám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama