Na brigádě, vlastně... na školení

13. listopadu 2006 v 22:54 | -JM- |  Nesportovní výkřiky
Školit se je pěkné.

Už asi dva roky jsem ale nebyl na nějakém semináři, který bych si sám vybral. A tak jsem dneska na jeden zase jednou zašel.

Byl jsem z toho úplně naměkko. A když se zamyslím nad tím, co tu chci teď psát, tak naměkko mám asi hlavně mozek.

Školení se konalo v Kongresovém centru (dříve Palác kultury). Nikdy jsem tam mockrát nebyl; vzpomínám, že akorát jednou se základkou na školním výletě, což obnášelo návštěvu WC. A pak jednou i v tom sále někdy asi před čtyřmi lety na té rytmikálové skupině STOMP.
Už od rána jsem měl vysloveně dovolenkovou náladu, že jdu v pondělí legálně namísto do práce něco někam pohodově poslouchat. Byl jsem tam od nás sám, takže jsem neztrácel čas nějakým drbáním; jenom jsem v klidu seděl a poslouchal. No, a definitivně si mě získali o přestávce, kdy nám dali bagetu, tatranku a kafe. Přestávka byla dlouhá a vysloveně meditativní.
Musím říct, že v tom čtvrtým patře je vážně pěkný prostor na chodbě. Přes několik pater je tam prosklená stěna s výhledem na Hradčana a vůbec. Dřevěný zábradlí bylo široký akorát na kafe a talíř s tou bagetou. Koukal jsem na dlouze na město. Když jsem to sněd, tak jsem se tam procházel; bylo to obrovský a těch pár účastníků se tam úplně ztrácelo. Jako kdyby pustili pár dětí tajně na hraní do nějaké velké důležité budovy.
Neblaze se na mém duševním stavu podepsala i záliba v normalizačních seriálech. Připadal jsem si úplně jako hrdina Inženýrské odysey; čekal jsem, že každou chvilku vyskočí z nějakých dveří zrzavý progresivní tajemník ustředního výboru a začne mě přesvědčovat, ať ten Perpetis nevzdávam, že to Japoncům natřem...
Zprávu ze školení jsem napsal a poslal hned večer; ale copak se tam člověk může svěřit se všemi těmito důležitými zážitky?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 trinity trinity | 15. listopadu 2006 v 18:38 | Reagovat

jo, tam sem byla taky na fce. uz nevim ktery to bylo patro,ale ten vyhled je fakt uzasnej. akorat nam o prestavce nikdo nic nedal :o((

2 jm jm | Web | 15. listopadu 2006 v 21:23 | Reagovat

A bylo to též tak podnětné k fantazírování? Uznávám, že bez bagety bych neměl tolik rozšafnosti...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama