V půlce září - autokatalog vychází (lidové pořekadlo)

9. října 2006 v 22:59 | -JM- |  Nesportovní výkřiky
Možná to bude už tak deset let, co si nenechávám ujít speciální vydání auto-motor-športu s katalogem všech aut na trhu. Německá verze přichází pod pultíky vždy kolem půlky září. Už nějakou dobu prodávají i český překlad, ale nevím přesně kdy, což mě znervózňuje. Většinou tedy sáhnu po té německé, protože mám rád pořádek v důležitých věcech: je-li tu konec září a já jsem bez autokatalogu --- !!! A nebudu zakrývat, že mám slabost i pro německý autožurnalistický žargon (brachiales Drehmoment, gewöhnungsbedurftiges Design apod.- jestli mi teda rozumíte).
Do Německa už tolik nejezdím, a tak mě letos zachránilo Tesco, ježto má na Zličíně slušný výběr cizích novin.

Již nějakou dobu si kladu otázku: co je nejlepší auto pro mne, když bych nemusel se dívat na cenu? Je to otázka filozofická, a tedy se výborně hodí pro blog.

Poctivě jsem prolistoval aktuální číslo katalogu a samozřejmě nevím, které je to jedno nejlepší. Když jsem nějaké nejlepší auto pro mě napíšu, tak obratem po zveřejnění mě napadnou dvě jiná, z nichž mám lepší pocit. Ale tak jděme do toho, uvedu tři auta, která mi připadají pro mě nejlepší.
B-Klasse. Má to hvězdu, je to lehce nadkompaktní van. Nekomentuju více.
R-Klasse. To čistě pro případ, že bych byl zhovadilý a chtěl nafouknutou B-Klasse.
Multivan. Na fotce to tak nevynikne, ale Multivan považuju na snad nejhezčí auto současnosti, určitě v některých barvách. Jak to mám říct: opakovaně se mi stalo, že jsem tohle auto viděl na parkovišti a prostě mě vzalo za srdce.
.
Jinak odpověď na tu otázku samozřejmě není. Kdybych totiž si mohl vybírat bez ohledu na cenu, tak bych se vykašlal na nějaké konkrétní auto a úplně nejvíc bych si to zařídil tak, abych nemusel řídit. Třeba ne v tom úplně nejlepším, ale hlavně sedět vzadu, a ne za volantem. Najal bych si člověka a vozil bych si zadek na zadní sedačce. Třeba v Opelu Signum, to má skvělé zadní sedačky. Četl jsem před časem rozhovor s hercem Donutilem o autech a silně to na mě zapůsobilo. Zaměstnává svého řidiče, který ho vozí z Brna na představení do Národního. Cestou si zdřímne, zopakuje si roli. O parkování se nestará, jenom na místě vystoupí čerstvý, klidný a připravený. A právě říkal, že má Signum, čímž tento vůz pro mne definitivně spojil s libou představou býti převážen.
Anebo bych nekupoval nic a nikoho nezaměstnával a jezdil taxíkem. To je úplně nejlepší.
prostředí na hip-hopovej klip to úplně možná není, ale já bych tam taky netočil žádný klipy,
já bych tam dřímal
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LittleKey LittleKey | 10. října 2006 v 13:16 | Reagovat

Myslím, že každý muž se zabývá touto otázkou. Kdyby to mělo být auto, kterým bych jezdil sám, max. s manželkou, tedy nikoli rodinné auto, bylo by to BMW siebener Reihe. Byl jsem u toho, když v Dingolfingu v létě roku 2003 rozjížděli  výrobu nové řady, byl to zážitek na celý život. No a rodinné auto, buď toho transportera od VW co ty, nebo Viano od Mercedesů.

2 jm jm | 10. října 2006 v 15:45 | Reagovat

uhodils na slabé místo mojí úvahy. Snažil jsem se totiž být úplně nestranný. Ale bohužel bavoráky zrovna sou problém, protože jsou strašně populární ve firmě a hodně lidí je tu má (byť nikdo teda nemá sedmičku, ale maj tu pěkný troječky).

Tak se mi to trochu protiví se k tomu - byť v mém případě naprosto akademicky platonicky - připojit.

3 MC MC | 11. října 2006 v 0:37 | Reagovat

Ridil jsem ted shodou okolnosti to nove BMW. Vypada fajn, ale na muj vkus prilis mnoho elektroniky. Hodne veci se tam dela pres jakysi joystick a obrazovku, coz trochu odvadi pozornost od rizeni...

My jsme k diteti poridili "multivan", jak se slusi a patri.

Jinak souhlasim o vyhodach toho nechat se vozit.

4 Radek Radek | E-mail | 7. července 2008 v 10:51 | Reagovat

Dobrý den! Ty německé katalogy jsou skutečně fajn. V českých chybí statistiky výrobců v různých zemích. Nemáte tip, kde bych sehnal tyto německé katalogy z šedesátých let? Díky

5 jirka jirka | E-mail | 22. února 2009 v 2:22 | Reagovat

Plně souhlasím s tím chycením za srdce :-) Já už si o multivanu sním dlouho a te dkdyž máme dcerku tak o to více a navíc s ho ořídila rodinka s dvouma dětma asi dvě ulice nad námi a tak "trpím" když je minimálně obden potkávám jak projiždějí spokojeně okolo :-) no snad se podaříí a taky jednou budem jezdit s malou v pohod a prostoru Multivanu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama