Rusové šílí po slovenských nemovitostech (google Zeitgeist)

26. října 2006 v 6:19 | -JM- |  Zajímavosti
Občas se dívám na Zeitgeist oddělení googlu (je to tady). Jsou tam mimo jiné statistiky o nejvyhledávanějších heslech podle jednotlivých jazykových verzí googlu.
Dech mi vyrazila tabulka slov, které nejvíc hledali v měsíci srpnu Rusové pomocí googlu. Ruské záliby nejsou odlišné jen konkrétními jmény hereček a zpěvaček, jako je to u zbytku světa, ale Rusové nevyhledávají na webu žádné krásky a seriály - v Rusku je všechno jinak.
Na prvním místě "realitní kancelář". Na čtvrtém místě "hotel Mariott Moskva". Ale na šestém - "elitní nemovitost na Slovensku"!!! Na dévátém místě už nepřekvapí "právní služby". Z osobností jsou v první patnáctce dvě: Fidel Castro (11.) a Mel Gibson (13.).
Jako, o nemovitostním šílenství v Moskvě a boomu výstavby bytů už jsem něco četl. Ale odůvodňuje to, aby nejvyhledávanější slovo byla zrovna realitní kancelář? A co jako ten hotel? A hlavně: proč všichni hledají slovenské nemovitosti - a navíc elitní?
Tyto výsledky zrovna neoslabily v mých očích dojem z Ruska jakožto země cizí, tajemné a stále trochu hrozivé. Co chtějí ty masy Rusů dělat v elitních slovenských nemovitostech?
Nebo je to celé jen nějaké cvičení civilní obrany a tohle všechno jsou jenom kódovací hesla? Zvlášť to s tím Slovenskem bych docela rád slyšel od někoho vysvětleno.
Patnácté nejvyhledávanější "houby" také nejsou zrovna glamorózní, ale aspoň jsou mi srozumitelné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LittleKey LittleKey | 26. října 2006 v 13:10 | Reagovat

Jen jestli to není chyba s tím slovem грибы. Jestli nemyslej грибущки :-))

2 jm jm | 26. října 2006 v 20:54 | Reagovat

to neznam - co to znamená?

3 LittleKey LittleKey | 27. října 2006 v 13:41 | Reagovat

No houbičky přeci. Je fakt, že ve slovníku to nenajdeš. Dokonce jsem volal mamce(ruštinářka), jestli nezná zdrobnělinu, ale neznala. Prý takto by to mohlo  ale být.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama