Jidášku, kamaráde (divadelní tip bez záruky)

8. října 2006 v 9:27 | -JM- |  Zajímavosti
Tuto středu (11. října) sehraje v Paláci Akropolis na Žižkově divadelní soubor Kabaret Caligula několik svých aktovek. Proč o tom píšu?

1. Členem souboru je jeden můj kolega z práce, takže mu tímto pomáhám akci propagovat.

2. Na programu má být i nějaká biblická adaptace Ivánku, kamaráde, pod názvem Jidášku, kamaráde. Bylo by férový, ať tohle téma nedojí jen Čtvrtníček, ne? (Mimochodem: té ivánkovské knížce, co vyšla, jsem odolal, a nekoupil si ji).

Níže kopíruju příslušnou pozvánku. Sám jsem žádné jejich představení neviděl a bohužel mi to asi nevyjde ani ve středu, takže tip zcela bez záruky. Ale o to dobrodružnější!

***************************************
Přátelé,
zejména (ale nejen) ty z vás, kteří již viděli naše divadelní představení "Hamlet: Přání zabít" a jsou zvědaví na něco méně konvenčního z naší tvorby, zvu na středeční (11.10.)představení v Paláci Akropolis od 20:00, kde sehrajeme 3 krátké komediální skeče a kde vedle nás ("Kabaret Caligula") vystoupí ještě jiný, velmi dobrý soubor "Berušky" se svými kousky založenými na improvizaci.
Celé to bude hodně úchylné, strašně sprosté a politicky nekorektní (oproti Hamletovi asi desetinásobně). Jeden ze skečů, který sehrajeme ("Jidášku, kamaráde"), je například parafrází kultovního Čtvrtníčkova "Ivánka", zasazenou do Biblických reálií (Kristův soud) - použité verbální výrazivo víceméně odpovídá předloze. Tudíž představení je zejména nevhodné a) pro ty, co nejsou obeznámeni s fenoménem "Ivánek", b) pro ty, kterým vadí oplzlé výrazy (viz Ivánek) c) pro ty, kterým vadí samoúčelné násilí a d) pro ortodoxní katolíky.
TAP
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sargo Sargo | 8. října 2006 v 12:36 | Reagovat

Rozhodně je od nich pěkné, že varují diváky předem. Rozhodně jsou tam body, které mě stačí spolehlivě odradit ;-)

2 LittleKey LittleKey | 8. října 2006 v 16:45 | Reagovat

Pokud bude k dispozici CD nosič, nebo čírou náhodou budeš mít v kapse zapnutý diktafon, zvlášť rád bych si poslechl tu část co není pro ortodoxní katolíky. Nebo od kolegy alespoň vysomruj text :-)

3 lékárník MB lékárník MB | 12. října 2006 v 21:06 | Reagovat

z množiny potenciálních diváků tudíž nejsou vyloučeni jehovisti

4 jm jm | 15. října 2006 v 14:00 | Reagovat

Jako to, jehovisti neznávají J.K.? To je zajímavé.

Jinak byly velice nadšené ohlasy od diváků, že prý ten skeč byl velice vydařený. "Tak co Kaifáši, jak pořešíme tu m***u?"

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama