Hrdinové nové seriálové fronty (zajímavý sitkom)

27. října 2006 v 6:25 | -JM- |  Zajímavosti
Asi dvakrát během posledního roku jsem na tenhle program narazil při večerním bezhlavém přepínání v nějaký zoufalý čas a vždycky mě zaujal. Tak jsem si ten sitkom ze země našich přátel konečně našel na webu pořádně. Jmenuje se to Dittsche - skutečně opravdový život a běží to na WDR každou neděli od 22.30.

Rovnou si můžeme říct, že - na rozdíl od Black Books - tohle zcela jistě nikdy na ČT2 nepoběží. Toto je opravdu vykutálený tip jen pro ty nejzhýralejší fajnšmekry.
Scéna z fotografie obsahuje z vizuální stránky vše, co Dittsche nabízí. Celé je to černobílé (nebo skoro) a odehrává se to v takovém večerko-bufetu. Vlastně je to dělané, jako by to byly jen sestříhané záběry z průmyslové kamery. Střídá se několik stále stejných pohledů, jako kdyby na místě režiséra seděl jen nějaký pobavený pracovník u pultu centrální ochrany. V seriálu hrají jenom tři lidi:
- Dittscher (41 let) je nezaměstnaný a chodí si každý večer vyměňovat v igelitce prázdné flašky od piva za plné. Jednu si rovnou otevře, stojí u pultu a kecá s prodavačem, což zabírá celou dobu seriálu. Oblečený je zásadně v teplákách a košili, přes kterou má župan a na nohou má pantofle. Zpočátku jsem si myslel, že je to živá improvizace (nevím, zda ano či ne, ale to by asi nešlo), protože kecají o zcela aktuálních tématech, o fotbalu, politice, celbritách a tak. Je vidět, že Dittscher celý den doma u televize poctivě vyprazdňuje včerejší nákup a přemýšlí, co zajímavého by večer v bufetu zase vyprávěl;
- Ingo (40) je ten hospodský v bufetu a trpí Dittschera. Jelikož mu tam nikdo jiný nechodí, tak mi připomíná vzdáleně toho "hospodského" z filmu Mistři, i když tady to není tak strašně tragické jako v těch Mistrech;
- Želva (52) tam celou dobu jenom sedí, většinou zády k ostatním dvěma, a nic neřiká. Jenom jednou jsem ho slyšel promluvit, když se Dittscher obrátil s otázkou na něj, tak akorát zavrčel vztekle, ať mu dá pokoj, že má po šichtě.
Jak říkám, nic pro masy. Ale takhle v neděli večer, v takové té správné předpracovní předpondělní velice "bujaré" náladě - ruku na srdce: co takhle v neděli pozdě večer děláte? Dosvědčuji, že má své kouzlo pohledět právě v tento čas na umělecké ztvárnění opravdových ztroskotanců. I oni nacházejí v životě zábavu a řád. Třeba se tak neděsí toho, co si ráno v pondělí přečtou na mailu; možná se děsí něčeho jiného.
Snad i my na jejich místě jednou budeme moct chodit alespoň do takovéto parádní večerky...
A v našem moderním věku ty-trubky samozřejmě na závěr pochmruné úvahy nemohou chybět rovnou ukázky!
1. U každého správného sitkomu (stejně jako u večerníčku, prostě u všeho, co se opakuje) je důležitá znělka: takže tady jsou úvodní titulky (ten jedinec na youtube k tomu přidal z nějakého důvodu titulky).

2. A tady je jeden patrně z kultovnějších dialogů ze dne, kdy trenér Klinsmann oznámil, že na mistrovství světa bude v brance jedničkou Jens Lehmann, a ne Oliver Kahn. Díval jsem se ten den na televizi, protože jsem měl zrovna nějak volno kvůli Jášovu narození; byl to děsný poprask.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LittleKey LittleKey | 27. října 2006 v 13:52 | Reagovat

No nevim, nevim. Kdyby to bylo alespoň v anglině, to by byla polehčující okolnost. Ale poslouchat (to vlastně stačí, obraz není zapotřebí) blbý:-) kecy a ještě v němčině? Asi ani v neděli hooodně pozdě večer.

2 jm jm | 27. října 2006 v 18:40 | Reagovat

kdybys dělal u Němců, tak neřeknu: ale jinak je hlavní, aby to člověk pochopil, ne?:-)

Ale já jsem si vědom, že je řada důvodů, proč se to někomu nemusí líbit...

3 Sargo Sargo | 29. října 2006 v 22:33 | Reagovat

Neděle večer, 22.32

Poznatek: on na to vážně kouká! :-))

4 jm jm | Web | 30. října 2006 v 22:10 | Reagovat

Zajímavé - většinou se mi věci v TV libí více než nějak ze záznamu. Ale tohle teda na youtube huj a v tv fuj...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama