Další kapitola ze světa low end nábytku

4. října 2006 v 6:51 | -JM- |  Domácnost
Jedním z mučení, které jest mým pravidelným čtenářům podstupovat, jsou duchamorné reportáže o montážích nábytku, jichž se dopouštím.

Poslední akvizicí je jednoduchý regál na knížky. Pořád totiž více než polovina jich je na půdě a na posteli v hostinském pokoji, a asi už se jedná o kousky, které (pořád ještě) nejsme ochotni odhodit. Tak jsme se rozhodli pomalu zaplňovat i děcák.

Pozn.: slyšeli jste už někdy, že by některá knihovna přijala knížky, které byste tam darem přivezli? Je to blbej nápad, je to dobrej nápad nebo jakej je to nápad?

Neměli jsme moc nároky, jenom jsme potřebovali trochu sladěnější odstín, aby to šlo ke skříni. A taky samozřejmě rozměry. Nakonec jsme našli jeden v Kice (neboli nábytku Kika).
výhodou je docela dost (skoro až moc) polic, což bývá jinde problém
Jaké jsou aktuální postřehy z montáže? Předně pozitivní změnou je, že ten zlomyslný pán, co tam psal návody, už to nedělá. Pracoval dle zásady, že lepší než obrázek je vždycky nějaká německá věta atd. (stížnost jsme psal už dříve tady). Nyní již nebyl návod psán rukou a skládal se z obrázků, nikoliv technických výkresů.

Současně se ale potvrdilo, že ten zlomyslný pán zřejmě jenom přešel do oddělení organizace prodeje, kde zanechal hlubokou stopu. Na první pohled tam sice moc lidí není, ale nákup tam to je rafinovaná pomsta zákazníkovi:

- na každý kousek se musí sepsat extra smlouva s prodavačem příslušného oddělení,
- u pokladny se každý ten kousek musí platit zvlášť, takže člověk se bezelstně postaví do fronty za někoho, kdo drží v ruce dvá rámečky na obrazy, ale pak lituje, ten zákazník třeba pak vytáhne ty smlouvy a platí třikrát kartou tři kusy nábytku,
- po zaplacení se v den vydání jde napřed k další přepážce, kde se ukáže smlouva a účtenka; přestože byl v pátek obchod prázdný, museli jsme čekat i tam, protože tam někdo počítal nějaké peníze (nevím, proč tam mají peníze, když se tam jen ukazujou účtenky);
- vrchol prožitku pak nastává pravidelně u výdeje, což je další přepážka. Zatím nikdy jsme se tam nedostali pod tři čtvrtě hodiny čekání. V pátek jsem naivně maličko doufal, že to vyjde lépe, neb jsme byli třetí v pořadí, nebyla doba oběda ani ničeho jiného, byly asi tři hodiny odpoledne v pracovní den. Bohužel ani tentokrát se to Kice nepodařilo dříve než za 50 minut. Je pravda, že když jsme dvakrát brali něco v Ascu, že jsme v tom výdejním skladu taky strávili kus mládí. Zajímalo by mě, jestli má Ikea skutečně o tolik moc užší sortiment, že je ve všem nesrovnatelně rychlejší.

Zdá se, že znepříjemňování nákupu zákazníkovi se stává stále populárnější nejen mezi obchodníky (což bych chápal), ale především mezi samotnými zákazníky, jak ukazuje trvající úspěch Makra a zpřísňování podmínek pro vstup do jeho samoobsluh. Změkčilý moderní jedinec zjevně potřebuje překonávat alespoň překážky umělé. Je to moudře zařízeno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Wu Wu | Web | 4. října 2006 v 8:49 | Reagovat

Kde jsou ty doby, kdy si člověk vybral skříň nebo knihovnu a dostal ji celou, ne jako hromadu dřeva (v horším případě lamina) s mizerným návodem a chybějícími dílky. Naštěstí naše knihovna je na zakázku a až do stropu, takže ji firma dodala přímo na místo. Nevím nevím jak by takové monstrum dopadlo, kdybych ho montoval :). No možná by dopadlo, na zem, ale právě toho bych se bál.

2 Sargo Sargo | 4. října 2006 v 10:06 | Reagovat

V případě takového kousku (který zde měl původně býti, ale nebudu se rozkecávat o klavíru, neboť vše již bylo řečeno, mnohokrát ;-)) to smysl má. Ale případě kupříkladu tohoto by cena dopravy a montáže onen kus nábytku patrně zdvojnásobila :-D A pak - ono neškodí si něco takhle udělat růčo ;-)

3 jm jm | 4. října 2006 v 14:55 | Reagovat

2Wu: sám se tomu divím, ale díly nám snad nechyběly nikdy, jestli si dobře vzpomínám.

Montování mě docela i baví, pokud toho není přehnaně moc. A vcelku asi bych si třeba neodvezl sám najednou skříně široké celkem 4 m a vysoké 2,36 m, jako se mi to podařilo na jaře:-) foto je tady http://jarmik.blog.cz/0602/hnizdici-hormony-se-vylevaji-bojuju-dal

Do přízemí, kam chodí návštěvy, jsme skoro nic montovaného nedávali a nechávali jsme si to dělat taky od trhuhlářů. První zkušenost s lokálním jedincem z Chýňavy, kterej tu rozhazoval letáky, byla tragická: čtvrt roku po zaplacení zálohy a po nekonečných urgencích přinesl něco sice ne moc drahého, ale nic moc. Naštěstí v tý předsíni to tolik nevadí.

Druhá zkušenost byla docela dobrá - do obejvaku mame skoro vsechno od http://www.sindelar-nabytek.cz/ a bylo to bez stresu, dokonce udelai i atyp, jak jsme chteli.

4 Wu Wu | Web | 4. října 2006 v 15:31 | Reagovat

No jo, já to s tím odvážením mám trochu komplikovaný i po dílech. Bez auta :).

Je dobře, když se povede najít dodavatele, na kterého je spolehnutí, my od toho našeho bereme už po třetí. Tak atypický kruhový stůl jako dělali nám se taky jen tak nevidí :).

5 JaVi JaVi | 5. října 2006 v 22:49 | Reagovat

Sargo, jm : Hele, ale nebyl by to od výrobce špatný fór, dodávat klavír rozmontovaný, zato s montážním návodem,  nejlépe v nějakém nestandardním jazyce (co třeba finština ? ) a pochopitelně bez obrázků. Pokud se vám něco takového stane, dejte mi vědět. Ne že bych věděl, jak sestavit klavír, o znalosti finštiny nemluvě, ale myslím, že pohled na to, jak se s tím moříte by byl prostě neopakovatelný :o)))

6 Sargo Sargo | 6. října 2006 v 19:34 | Reagovat

Náhodou, mě by se to líbilo. Třeba by se to nepovedlo složit, a nemuseli bychom tu mít klavír :-D

7 jm jm | 6. října 2006 v 20:06 | Reagovat

javi: tak byl jsem svědkem stěhování našich klavíru z bytu (6. patro) do bytu (5. patro v jiném vchodě) a byl to silný zážitek i bez finského návodu...

8 MArky MArky | 8. října 2006 v 13:03 | Reagovat

Tedy jak to tak čtu, budu si muset někdy udělat čas a poreferovat o tom jak jsme kupovali počítačový stůl a co všechno to obnášelo.

Tohle je proti tomu jak se zdá velmi snadná a veselá záležitost.

9 Rozhodčí Rozhodčí | 21. října 2006 v 16:15 | Reagovat

ohledně tý knihovny. knihovna v karlových varech ještě nedávno knížky brala. i když nevím jestli je bere pořád :-/

10 Sargo Sargo | 21. října 2006 v 23:08 | Reagovat

Co vím, tak rozmazleně napřed chtěli seznam, a z toho si vybírali. Nebo je vyděsilo to množství, kterým jsem jim vyhrožovala? :-D

11 Muxa Muxa | 29. listopadu 2017 v 7:39 | Reagovat

do dílny se skvěle hodí stabilní kovové skříně na nářadí:

https://extera.cz/689-dilenske-skrine-na-naradi

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama