Mrňousek se nám rozhovořil

14. srpna 2006 v 7:16 | -JM- |  Mrňousek
Víkendy bývají u Jášíka zlomové. Samozřejmě z mého pohledu. Nezaujatý porozovatel by patrně žádný podstaný rozdíl nepozoroval. Ale je tam, mému bystrému oku (4,5 dioptrií) neujde!
Knihy praví, že ve čtyřech měsících by již měl výraz tváře zobrazovat jasněji náladu - teď jsem soustředěn na vnitřní pochody
Kapitola I. - Mluvení

Je tu prostě nová móda. Ozvláště tedy nedělní večer byl zábavný. Po nákupech jsem vyrazil s Jášíkem na dlouho zamýšlenou vycházku ke svárovské lípě. Šli jsme rychle, a stihli jsme to zpět na jídlo s rezervou. Jáchym ležel na posteli a mlel a mlel. Jinak se to nedá říct: poslední dobou začíná jeho houkání (občas trochu hrdelní) čím dál více připomínat různé hlásky. Ale tentokrát už to prokládal jednak výskáním "ííí" a jednak do toho vložil občas nějakou souhlásku. No, souhlásku... spíš různé prsknutí nebo polknutí.

"prsk"ooooouu--uu--uu... oooooouuu--uu--íííí... Projev na podobné téma držel asi dvacet minut. A pak se šlo jíst. Houkal s takovým zaujetím, že povykoval i při time-outech mezi jídlem.
našpulený horní ret = něco chci, ale jsem přátelský (Sargo tomu říká "sovička". Prý to dělám též... No comment)
Kapitola II. - Sezení u stolu
Další novinku jsem viděl v bufetu v Metropoli na Zličíně. Po delší době jsme si zašli po nákupech na nějaké to bystré bystro. Jáchym nebyl v sedačce spokojen, tak jsem ho dal na rameno a jedl jednou rukou. Obvykle tohle býval vrchol blaha, když mi leží na ramenu a rozlíží se kolem (a co si budeme nalhávat: za mými zády se lidi nežinýrujou si miminko prohlížet, ono se na ně chechtá a ješitný otec přijímá komplimenty za potomstvo:). Tentokrát to však bylo naprosto neuspokojující. Sargo říká: zkus si ho posadit na klín, aby na nás viděl.
Sezení na klíně je poloha, v níž Jáchym nikdy nevydržel. Koukal jsem ale jako blázen: spokojeně si na mě seděl a prohlížel si mámu. Prostě s námi chtěl sedět normálně u stolu.
To se teda podívejme:-)
A tohle je asi jasné:-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sargo Sargo | 15. srpna 2006 v 10:57 | Reagovat

Již dříve jsem vyplýtvala výrazy jako "užvaněný", "ukecaný" a podobně, takže na to, co předvádí teď, si budu muset najít nové; zatím je to "hrozně ukecaný" a "děsně užvaněný" :-D

2 Sargo Sargo | 15. srpna 2006 v 10:59 | Reagovat

Dodatek k "sezení u stolu" - samozřejmě se ho nesnažíme posazovat, je to prostě takové rozbalené klubíčko s pohodlnou opěrkou (však to má u nás pěkně měkké ;-)).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama