Cyklistický závod Ptický okruh (sportovně-politická událost?)

26. srpna 2006 v 22:07 | -JM- |  Nesportovní výkřiky
Dnes jsme byli s Jáchymem vysláni dokonce na dvě kočárkové vycházky. A bylo to dobré, protože jsme tak využili nedeštivé části dne.
A tak jsem si ráno v obchodě všiml plakátku, že 2.9. se ráno v půl desáté koná cyklistický závod Ptický okruh a že všichni jsou zváni. Když jsem si přečetl jména organizátorů, tak jsem poznal ihned iniciátory akce za oddálení přeložky silnice č. 101 dále od obce (psal jsem o tom tady a tady). Tak jsem se rozhodl, že se zajdu do té dotčené části vesnice podívat, jak to tam vlastně vypadá. A musím říct, že mě zamrzelo, že se to silnicí zničí, protože na kočárkování tam jsou podmínky asi nejlepší z okolí (to není moc vysoký standard, protože od koní zničené rozbahněné cesty nejsou moc náročnou konkurencí).

Prošel jsem se kousek do polí, kam až vedla pěkná pěšína alejí. Cestou zpátky jsem potkal skupinu mužů, kteří si na kolečku vezli nářadí a nesli si benzínové sekačky. Rozjařeně mě zdravili. Pak jsem v padesátimetrových odstupech potkal ještě další tři jedince se sekačkami, kteří mířili do polí. S posledním jsme se dali do řeči a potvrdil mi můj dojem: šli připravovat cestu na ten cyklozávod na příští víkend.

Nejen olympiády jsou ale přinejmenším stejně politickými událostmi jako sportovními. Osobně bych odhadoval, že i tu by se mohlo jednat o politickou akci v asi největším politickém sporu, který letos v obci zesílil, a sice o tu přeložku silnice.
V posledním obecním věstníku Ptický zpravodaj je totiž mnoho místa věnováno reakci na Středočeskou lípu, kterou rozdávali zase lidi z té dotčené části. Obecní úřad ve zpravodaji píše, že není pravda, že nepřijali články o tom, že by se měla dát silnice dále od obce. Ale na konci to vydavatel potvrdil, že jeden článek odmítl. To nepovažuji za šťastné. Pak se tam ještě rozjeli s kritikou lidí, většinou z novostaveb v dolní části obce, kteří chtějí poučovat vesničany o tom, jak se má bojovat proti silnici, a přitom nemají tu trvalé bydliště a neúčastní se ani obecních akcií, jako třeba máje. Mno, prostě to nabírá obrátky fakt velice příjemně.

Možná se pletu, ale Ptický okruh může být tak trochu reakcí na tyto výtky. Je ale pravdou, že tak rychle by asi nezískali sponzoring od Pepsi (to je vůbec zajímavá záležitost). Závodit asi nepůjdu, protože neúspěchy si skutečně nepotřebuju přidělávat ještě o víkendech. A vlastní kategorii mi asi nezaručí, abych měl jistotu vítězství. Ale jestli to vyjde, tak se půjdu s kočárkem podívat jako divák. V takovém případě nebudete patrně ušetřeni dalších zpráv o vývoji obecní politické aféry.
V polemice v obecním zpravodaji se též uvádělo, že jediným sdružením, které je skutečně správné, je sdružení za regeneraci rybníčku Bednář. Možná i toto sdružení tím bylo politicky mobilizováno, protože při druhé dnešní vycházce jsem tam byl svědkem, jak buldozer zplanýroval celé okolí i celou tu louži těsně kolem vrbiček a patrně začnou znovu a lépe. No, hezké to tam předtím nebylo, s výjimkou těch vrb, takže si myslím, že by to mohlo být ku prospěchu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama