Marně hledám něco pozitivního na tom sokolském sletu

6. července 2006 v 14:46 | -JM- |  Nesportovní výkřiky
Sargo si ke kojení pustila v TV ten všesokolský slet. Tak jsem se díval na nějaký skladby a připadá mi to strašný. Chápu, že ideologie masového národního cvičení mohla být atraktivní, když se národní síla předváděla českým Němcům. Dnes již nepřítel je pryč, ale cvičí se dál.

Taky nechápu tu strašlivou hudbu, kterou k tomu cvičení vybrali. Horší už to snad být nemohlo.

Sargo říká, že to vidím černě. Hlavně prý, že je to dobrovolné (to doufám!) a že třeba ty děti mají zážitek. Že vidí před sebou nějaký cíl toho závěrečného vystoupení, které dává takto účel docela dlouhodobému cvičení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 manželka manželka | 7. července 2006 v 9:17 | Reagovat

Hudba byla děsivá. Ale jinak klady vidím zcela jasně: lidi se sejdou, zacvičej, podrbou, vyžití kulturní i společenské, a když to má i ten aspekt nějakého finále v podobě cvičení společného (když si vzpomenu na své nedávné kratochvíle, tak hromadná bitva je rozhodně o něčem jiném, než průběžný trénink, byť i ten je skvělý :-)), kdy se jim to zúročí, tak to je prostě - dobře vymyšlené :-))

2 Filip Uzel Filip Uzel | E-mail | 25. února 2007 v 6:36 | Reagovat

Bohužel jak je z Vašeho příspěvku vidět, stále si někteří lidé myslí že SOKOL je zastaralá a prehistorická organizace. Hromadné skladby jsou dnes hodně moderní, a nejenom u nás. Od roku 1990 se začli konat světové gymnaestrády, na kterých vystupují cvičenci z celého světa, a největší úspěch tam samozřejmně máme my, češi. Máme velkou tradici. Měli sme, a máme ty nejlepší autory pohybových skladeb. Česká obec sokolská pravidelně vyhrává světové soutěže v pódiových skladbách, ale bohužel se o tom neví, v televizi je jen samej fotbal, hokej atd. Proč tam třeba neřeknou že naše gymnastka Jana Komrsková je sokolka? A nejenom ona, jsou jich desítky dalších kteří SOKOL a ČR reprezentují ve světě a mají významné úspěchy. Češi si myslí že SOKOL už je nepotřebný, a je jen pro staré lidi. Přál bych všem co si to myslí, aby někdy našli cestu do nějáke sokolovny a dobře se dívali, 75 % členů SOKOLA jsou lidé pod 25 let.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama