Konečně závažné téma v denním tisku - igelitky v sámoškách

11. července 2006 v 20:13 | -JM- |  Zajímavosti
Záležitost igelitových pytlíků na nákupy se dotýká každého, kdo o ně bojuje se zoufalou pokladní. Pokladní mají vysokou bojovou morálku, protože počítám, že která vyměkne a vydá běhěm směny více pytlíků, než stanoví podniková norma, tak to pocítí na svém platu.
V Tesku prý už jen za prachy, Globus a Interspar do konce roku zadara. Tuším, že do našich soukromých životů vejde ještě mnohé drama.
Ale nechápu, jak můžou napsat, že ty igelitky se použijí jen jednou a pak vyhodí?! Pečlivě je z nákupů schovávám, ale stejně nám nestačí a musíme ještě dokupovat. Do čeho dávat pořád použité pleny? To je jeden odpadkový koš na pleny v patře a jeden v přízemí. A dále - v čem jiném bych skladoval špinavé oblečení na cestách? V čem nosit v brašně každý den do práce umělohmotnou krabičku se salátem a papírovou krabičku kefíru?
Zkrátka: velice vítám taková témata ze života, i když je to zase jedno PR, které plní české noviny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hlander Hlander | 14. července 2006 v 12:45 | Reagovat

Nechám mluvit svoji profesní deformaci :-)

Deformace: "Čím míň igelitek, tím líp"

Kdybys věděl, z čeho si pak dělají hnízda mořský ptáci ... z igelitu. A kvůli čemu hynou ... igelitu v žaludku.

Ale výhody uznávám a sám využívám. Na každém svém bydlišti mám asi 20 stálých igelitek, který využívám pořád dokola. I když, týden nosit po horách v krosně igelitku s mokrým oblečením je následně doma pěknej humáč :-)

Prostě všeho s mírou ;-) Zuřím, kyž najdu igelitku z Teska nějakých 1500 metrů nad mořem zachycenou o kámen a  s obaly od tatranek uvnitř

2 Marky Marky | 14. července 2006 v 14:57 | Reagovat

Jo, náhodou taky jásám. To jak mi neustále někde cpou igelitky, i když jsi du koupit třeba jen nějako úplnou blbost mě leze na nervy.

A když řeknu, že ji nechci ještě na mě koukaj jak na exota.

Hlander: Kdyby jen igelitky a co takový letáky, to je teprve něco. Každý týden minimálně kilo papíru a proč, když je vlastně vůbec nečtu.

A přiznejme si to, kolik lidí je čte.

3 Hlander Hlander | 14. července 2006 v 19:37 | Reagovat

Marky: Jo, jo, souhlasím. Ale v obchodech, kam chodím častěji už je mám vycvičené a nic mi necpou :-)

4 jm jm | 15. července 2006 v 14:02 | Reagovat

Vida, s těmi ptáky jsem to nevěděl. Jinak si myslím, že větší objem odpadu asi budou PET flašky, ne?

Jako, mně je to celkem jedno, jak se to s těma igelitkama udělá. Za mého dětství igelitky byly vzácnost a igelitky ze západu měly trochu něco do sebe. Co si pamatuju, tak rohlíky jsem kupoval v těch 80. normálně do papírových pytlíků, chleba se nebalil. Do čeho se kupovala zelenina, to si nevybavuju, protože jsem ji nekupoval. Podle mýho se ani nedělaly tak velký nákupy, protože si nepamatuju z dětství, že by byly nákupní vozíky, jenom košíky. Taky se asi minimálně jezdilo nakupovat autem, většinou pěšky.

5 Sargo Sargo | 15. července 2006 v 14:07 | Reagovat

Igelitky ze západu ale něco vydržely! :-D

Fakt je, že si snažím nosit tašky svoje, a i v obchoďácích to dělá překvapivě hodně lidí; a igelitky sbírám zase poslední dobou, na plínky, které jsou také krajně neekologické - ale předsevzetí přejít na ně, až se jako zaběhnem, už přešlo... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama