Kdo má rád noviny, měl by si přečíst poslední Respekt

17. července 2006 v 22:35 | -JM- |  Recenze
V posledním Respektu je zajímavé hlavní téma: vzali v jeden náhodně zvolený den deníky ze šesti evropských zemí a porovnali, o čem se tam píše. Myslím, že se snažili vždy zvolit pokud možno nejvýznamnější seriozní masový list dané země, většinou liberálního ladění. V článku popisují:

- německé Süddeutsche Zeitung,
- anglické The Daily Telegraph,
- ruské Izvestija,
- dánské Politiken,
- polské Gazeta Wyborcza a
- české Mladá fronta Dnes.
V Respektu věnovali tomuto tématu rozsáhlý materiál na tři strany. Je asi škoda, že si Respekt netroufl na komentář, pouze ponechal holé popisy jednoho dne ve světle různých deníků.
Ale žádný komentář je také komentář: slabota českého tisku je totiž zjevná už ze samotného toho srovnání. Další slova jsou možná zbytečná.
Mně osobně v tom spotřebitelském testu chybí jen Neue Zürcher Zeitung. Možná jsou o kousek konzervativnější, než ten vybraný vzorek, se kterým pracoval Respekt. Ale málo platné: když se řekne nóbl noviny, tak první - i každá další asociace - je pro mě NZZ. Když občas vyjedu někam na dohled Spříseženstva, tak si ten sváteční pocit zpravidla neopomenu osladit výtiskem NZZ.
Není to krásné, že své vlastní srovnání si každý z nás může udělat denně za cenu pár kliknutí na ty odkazy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vlastík Vlastík | E-mail | 18. července 2006 v 10:09 | Reagovat

V této souvislosti mi vždy vrtá hlavou, kdo ta strašná kvanta sofistikované žurnalistiky čte. Já např. čtu Respekt cca od pondělí do čtvrtka. Z tohoto pohledu MF vyhovuje - to je cca na 10 min. V.

2 jm jm | 18. července 2006 v 17:02 | Reagovat

Vlastik: Denik nezvladnu taky cist ani mensi - kvuli tomu jsem zrusil predplatny hospodarek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama