Co znamená mínus 30 bodů pro Juventus a spol. a mnoho dalších otázek

17. července 2006 v 21:58 | -JM- |  Nesportovní výkřiky
Díval jsem se dnes, co přesně může znamenat odebrání 30 bodů v příštím ročníku italské druhé ligy těm třem potrestaným týmům.

Třeba v české druhé lize, která má 16 účastníků, by mínus 30 bodů znamenalo i pro vítěze jistý sestup a s odstupem poslední místo. Vítězné Kladno získalo v posledním ročníku 57 bodů, kdyby se mu 30 bodů odebralo, s 27 body by bylo beznadějně poslední až za Brnem B a sestoupilo by.

Takový trest by tedy byl ještě horší než přeřazení do třetí ligy (o kterém jsem též slyšel v souvislosti se zvažovanými tresty), protože do třetí ligy by se potrestaný tým stejně propadl, ale až o rok později.

V italské sérii B ale hrálo zatím 22 družstev, takže 30 bodů tam v konečném součtu znamená trochu méně. Avšak i tam by třetí postupující tým (Torino FC) se 76 body byl při stržení 30 bodů ohrožen sestupem, protože by měl 46 bodů, a tedy stejný počet jako nejlepší sestupující (Avellino).

Takže jestli udělené tresty potvrdí odvolací instance, tak v příštím ročníku série B budou muset tři týmy hrát tak, aby obsadily všechna postupová místa, a stejně nebudou mít udržení úplně jisté.

Odebrání minulých mistrovských titulů však vyvolává další otázky, na které neznám odpověď:

- Mistr české ligy prý dostává medaile pro každého fotbalistu. Jestli je to tak i v Itálii, bude italský svazový pedel obcházet bydliště čutálistů a vymáhat vrácení medailí?

- Když odeberou někomu mistrovský titul, bude to znamenat, že nejbližší nepotrestaný se stane dodatečně mistrem (a bude žádat opakování ceremoniálu!)? Nebo prostě v takovém ročníku nebyl oficiálně mistrovský titul udělen?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lékárník MB Lékárník MB | E-mail | 1. srpna 2006 v 13:00 | Reagovat

nevztahují se na udělění titulu ustanovení obchz o veřejné obchodní soutěži?

2 JM JM | 1. srpna 2006 v 21:30 | Reagovat

No, juve-ivánek to tak nějak pojímal. Myslim, že dělal 400 telefonátů denně.

3 Mirko Mirko | 16. října 2015 v 12:37 | Reagovat

Tak tohle už je dávnou pryč naštěstí, stará dáma je zpět. Fandíte také tomuto klubu?

http://www.fan-store.sk/futbal/juventus/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama