Debata o kontextu německého útoku na Sovětský svaz

29. června 2006 v 8:20 | -JM- |  Nesportovní výkřiky
Při večeři jsem zalistoval posledním Týdnem a všiml jsem si v čtenářských ohlasech dopisu nějakého mladého historika na téma, jaké měl plány p. Džugašvili a co by byl býval udělal, kdyby ho byl býval nenapadl p. Schickelgruber. Tak jsem si našel v Týdnu z minulého týdne článek na toto téma, kterého jsem si původně nevšiml.
Takže na to případné zájemce upozorňuji.

Tohle docela šokující téma mě zaujalo hned, když jsem si asi před deseti lety náhodou pořídil jednu z knih od Viktora Suvorova, v nichž usilovně dokazuje, že Němci předešli Rusy s útokem jen asi o dva týdny.

Následně jsem se podíval na wikipedii a - jako obvykle - je tam všechno a ještě víc. Wikipedie píše, že západní historici Suvorova odmítají nebo ještě spíše ignorují.

Když jsem vloni popíjel na ostrově v Zadní Třebáni s partou zubařů při příležitosti svatby mého kámoše z gymplu, tak tam seděl i jeden člověk, co je profesionální historik v památníku Terezín. Tak jsem se ho ptal, co si myslí historici o takových teoriích, které šíří třeba Suvorov. On říkal, že sice osobně nedělá zrovna tyhle mezinárodní záležitosti. Ale též říkal, že co ví, tak v odborných kruzích se to bere spíš jako folklór plný chyb, který je dost nezajímavý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama