Aktuální zpráva: drama za nočním plotem! (aneb co jsme prožili ještě před začátkem prázdnin)

30. června 2006 v 23:31 | -JM- |  Domácnost
Po dlouhé době jsem šel dnes opravdu brzy spát, že se pořádně vyspím po divokém týdnu.
Za chvilku za mnou (tj. do hostinského pokoje) přiběhla mangelka, že tohle musim vidět. A skutečně: koukam z okna v patře a za plotem to mohutně dupe, rochňá, funí a kvičí. I já, panelákové dítě, jsem poznal podle zvuků v temnotě divoká prasata. Zatím jsem se v životě se žádným nesetkal - tohle bylo poprvé. Zatím jsme je však jen slyšeli, ale neviděli.

Naštěstí se prokázaly moje skryté, ale neomylné instinkty. Před asi třemi týdny jsem viděl v Elektroworldu v akci velkou halogenovou lampu. Navíc měla na sobě kompas! To je asi každému muži jasno, že zkrátka takovou lampu člověk si MUSÍ koupit, protože na baráku určitě bude jednou potřeba, i když zatím neví na co.

A ta chvilka přišla již teď: normální baterka za plot vůbec nedosvítila. Vybalili jsme tu novou halogenku a bylo to: jak by řekl můj velký bloggerský vzor (přinejmenším v oboru "blogování a myslivost"), za plotem jsme v ostrém kuželu světla krásně viděli asi 5 kusů divočákovského, z toho myslím, že 2 velké a 3 selata. Zjevně se jim tam zalíbilo a upelešili se tam.

Z lampy si nic nedělali. Když jsem slyšel to rytí, a vzpomněl jsem si, co udělali divočáci našim na chalupě se zahradou, tak jsem moc nechtěl je tam nechat. Jak pravila moudře Sargo: kdyby jedno malý třeba podběhlo pod - přiznejme si to - ne úplně nekompromisním plotem na zahradu, tak ta máma by patrně v pátrání po něm poněkud narušila naše zahradní plány. A co si budem povídat, nešlo jen o zahradu: dřevotříska je jistě moderní stavební materiál, ale nerad bych to testoval na rozdivočelého divočáka.

Tak jsem se oblékl a rozsvítil na terase. To jim pořád ještě moc nevadilo. Ale když jsme vyšli ven a trochu hovořili, tak se ozvalo pár zavrčení, která postupně slábla, jak se pomalu vzdalovali. Posvítili jsme si tam ještě jednou a už byli pryč.

Tak takovéto dobrodružství jsme prožili u nás na venkově již v poslední den školního roku. Co asi přinesou prázdniny? Slohové práce mi již nikdo neukládá. Ještě že mám ten blog.

Na lože se odebíráme s myšlenkou na to, zda náhodou po polní cestě se dnes večer nebude vracet zbloudilý uondaný horský cyklist z lesa nebo opilý filozof z posledního autobusu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sargo Sargo | Web | 30. června 2006 v 23:38 | Reagovat

Vepřový mám nejraději :-)

Divoká prasata jsou ale jedno z mála zvířat, před kterým mám zdravý respekt. Úvahami o tom, co by je mohlo odradit od devastace plotu, strávím obě dvě minuty, než se mi, nespavci, podaří v této dramatické noci usnout.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama