Víkendové práce v kolně a pozemku

8. května 2006 v 22:33 | -JM- |  Domácnost
Prodloužený víkend byl velice příjemný. Tak k čemu jsem se dokopal?
V neděli podvečer vlétla do obýváku první letošní moucha. Tu jsem pochopil vážnost situace a ještě večer zajel do Hornbachu. Protože bez sítě do okna by to fakt už s miminem přes léto nešlo.

V Karlíně jsme vždycky měli na okně síť přilepenou takovým tím suchým zipem. Tady ale máme obavy, že by to nevydrželo ty vichry. A taky jestli by to lepidlo nezničilo rámy. Tak jsem vytvořil dnes takovouto síť. Problém je trochu upevnění.
Improvizovaně v obchodu jsem se nakonec přiklonil k obrtlíkům. Bohužel se nedají do té omítky skoro vůbec chytit, takže upevnění je to fakt jen symbolické. Přesto však: zjištění, že tahleta věc se jmenuje obrtlík a současně si ujasnit, co jo ten obrtlík, na kterém se lze příslovečně otáčet, tak to stálo za to!
Druhá viditelnější věc, kterou jsem udělal, byl žebřík na popínavé dresno vedle vchodu. Na počátku byla moje neobvyklá sebekritičnost, že jsem uznal, že původní konstrukce z latěk, kterou jsem vytvořil vloni, tak že se nevydařila.

Opřít tam nastojato jedno pole plotu vymyslela Kačenka. V sobotu jsem to natřel stejnou barvou jako bránu a v neděli jsem to zkusil (už napodruhé) upevnit. Zatím to v dnešním východním vichru obstálo. Uvidíme, zda to tak vydrží.

Osobně jsem s tím nápadem velice spokojen. Doufám, že rdesno se bude mít k světu stejně jako doposovad a že letos bude žebřík už porostlý.

Drobná peripetie byla při nákupu toho plotu: v Baumaxu jsem to viděl za 750 Kč. Jeli jsme pro to nakonec s tatínkem, když tu byl s dodávkou, ale do Hornbachu. Tam to měli za 790; ale u pokladny to nenašli ani po dobrých 15 minutách o víkendové špičce. Tak mi to nakonec naúčtovali jako nějaká vrata za 680.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama