Hlava rodiny v pokojíku pro služky (a její sny)

9. května 2006 v 7:37 | -JM- |  Domácnost
Oblíbeným vypravěčským číslem jednoho mého kolegy je příběh, jak ho jeho (dnes téměř tříletá) dcerka postupně vytlačila z ložnice až do pokojíku pro služky, kde - na dětském lůžku - kolega tráví noci v současnosti. Alespoň tak praví legenda.

Na rozdíl od starých dejvických bytů náš příbytek neoplývá pokojem pro služky.

Nevím, jestli dnešní noci nezačal podobný odsun hlavy rodiny i u nás. Jáchyma bolelo celou noc bříško, a tak neustále pobrekával a vzdychal, i když ho Sargo různě masírovala a chovala. Někdy před třetí ráno jsem to nevydržel, protože jsem pořád nemohl usnout, a odebral se do hostinského pokoje.

Není to ale žádné moc příkoří, protože tam jsou dobré postele. Zavřel jsem si dveře a výborně se vyspal, až mě vzbudilo ranní slunce (a budík)! Mrňousa jsem nalezl pak ráno ležet na mé posteli. Bohužel ne úplně spokojeně, pořád kvíkal.

V hostinském pokoji jsem měl pak na dnešek divoký sen, který trochu připomínal tu postavu z blázince ve filmu Rozpuštěný a vypuštěný, která si za odměnu může hrát na reklamování faktur ("ještě jednu fakturu, pane doktore").

Podstatou mého nočního eposu bylo, že jsme v porodnici objednali kojeneckou váhu za 2 300 Kč. Když jsme si pro ni přišli, ukázala nám milá sestřička, že váha stojí 14 a půl tisíce, a má podobu parní lokomotivy. Chvilku jsem ještě uvažoval, že za tu cenu je to levný originální doplněk, ale nakonec jsem to nechtěl vzít. Ona nechtěla zrušit ale objednávku. Tak jsme prchli. Potom mi ve snu volal manažer porodnice a vyhrožoval různými soudy.

No, a po zbytek snu jsem pak velice dlouhé polemické výstupy na téma, že když si člověk objedná váhu za 2 300, tak není povinen odebrat lokomotivu za 14 a půl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama