Developerské projekty v okolí VI.: Rudná - Hořelické náměstí

8. května 2006 v 1:09 | -JM- |  Výstavba v okolí
Cestou do Nučic jsem se pokusil zachytit i něco z obrovské výstavby v Rudné. Někde jsem četl, že jižní Rudná je prý snad největší plochou, kde se v posledních letech staví v Česku bydlení.

Z toho, co je v Rudné vidět, mě zaujalo vznikající Hořelické náměstí.
Zatím jsem se totiž nikde jinde nesetkal s tím, že by se počítalo i se vznikem nějaké nové veřejné plochy, třeba náměstí. Zde v Rudné je to jistě vhodné, protože do nových domů se nastěhuje velké množství obyvatel. Pro náměstí hovoří i to, že kolem něho stojí poměrně vysoké bytové domy.
Na ploše je zatím golf a dětské hřiště. Pořád si jenom říkám, jestli by to byl nerozumný regulační požadavek, kdyby podmínkou pro výstavbu bylo, aby v přízemí těch bytových domů byly nebytové prostory. Hlavně nevím, jestli by to vůbec přivítali lidi z těch bytů.
Jak jsem psal, okolo náměstí jsou byty, tenisové kurty se správní budovou oddílu a řadové domy. V bezprostředním okolí náměstí pak budou pak asi ještě mnohé rodinné domy.
A hned pár kroků přes trávu jsou Nučice a jejich nádraží. S tím už ale nebudu otravovat:-)
V dobách, kdy jsem Rudnou jen náhodou projížděl, mi připadala nekonečně hnusná. Dneska ji vidím jinýma očima a oceňuju blízkost od nás, dobré parkování a pár sympatických obchodů (cukrárna, pekárna, videopůjčovna, lékárna, solárko, bankomat), kde se toho dá dost rychle vyřídit. Na to, jak veliké město to dneska vlastně je, tak mě strašně mrzí na Rudné ta odporná dispozice táhnoucí se vesnice podle staré plzeňské silnice, která je pořád velice rušná. Přál bych Rudné jedno pořádné náměstí bez tranzitní dopravy, které by žilo na úrovni odpovídající současné velikosti tohoto města a slušné kvalitě služeb, které tam už dnes jsou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 krejsa krejsa | E-mail | 17. října 2006 v 9:33 | Reagovat

ahoj od lucky G

2 mysteria mysteria | Web | 6. srpna 2007 v 20:13 | Reagovat

Měla jsem stejný pohled na věc :-))) Do té doby, než jsem byla nucena přijmout Rudnou za svůj druhý domov. Jen ta frekventovaná silnice je vážně šílená, jediné pozitivum je, že řidiči kamionů si tudy už nekrátí cestu tak často, jako v minulosti.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama