Stroji, hoď to do Jáchyma

12. dubna 2006 v 20:03 | -JM- |  Mrňousek
Tak jsem si dnes přivezl Sargo domů z porodnice. Už neměli místo, tak jsme tam museli Jáchyma nechat samotného. Ale sestřičky jsou fakt hodné a šikovné, tak nemáme obavy.
Jáchym je chlapák. Jenom nedokáže tolik sám vypít najednou, kolik by měl. Proto dostává mateřské mléko buď z láhve, ale především ze stříkačky. Protože má ještě malý žaludek a těch 40 ml, co by měl na posezení spolykat, by najednou v sobě neudržel.

Mají na to fakt zajímavý přístroj. Zaujal mě, tak jsem si ho dneska vyfotil (aspoň mobilem - hle, tato zbytečná funkce není úplně zbytečná). Do přístroje se vloží stříkačka s mlékem. Aparát pomaloučku stříkačku mačká a mléko teče hadičkou Jášovi do nosu. Ano, do nosu. Když jsem viděl poprvé, jak mu sestra strká hadičku do nosu, málem mě omyli. Navíc ještě mu to pak vsunovala neuvěřitelnej kus dovnitř. Ale Jáša o tom zjevně ani nevěděl, protože vůbec nehnul brvou; a to ho většinou rozbrečí i měření teploty v podpaždí.

Samozřejmě už bychom ho chtěli mít doma, ale chce to ještě trpělivost. Pokroky jsou viditelné, ale má přeci jen co dohánět.

No, a takto postupně do sebe dostane těch 15 ml ze stříkačky třeba za půl hodiny. A třeba to ani nevyblinká - neboli, odborně řečeno, toto množství již toleruje.

Jsem rád, že jsem tento pojem poznal, neboť se obohatí moje vyjadřovací schopnosti. Příště již nebudu říkat: "toho paňáka mi již nenalévej, neboť bych již rychle hodil šavli." Namísto toho si i nad ránem zachovám úroveň a odvětím: "toho paňáka bych již patrně netoleroval."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama