Praha je fakt vesnice

19. dubna 2006 v 14:55 | -JM- |  Nesportovní výkřiky
Dnes ráno jsme vyběhli do víru úřadování ohledně Jáchyma. Napřed na Úřad městské části Praha 5 pro rodný list (místo narození Praha 5-Motol, čp. 85:-). Bloudili jsme trochu, protože mapy.cz mě poslaly na čp. 13, ale ono to bylo číslo orientační 13, které bylo hned za rohem u východu z Carrefouru, kde jsme parkovali.

S rodným listem jsme pokračovali pro porodné a mateřskou na správu sociálního zabezpečení pro Prahu-západ, která sídlí v Kobylisích. (BTW: mateřská tam byla, ale pro porodné jsme museli do Podskalské na Městský úřad Černošice, což nevadilo, protože jsme si tam stejně zašli zapsat mrňousa do občanek).

A tam se to stalo: v Kobylisích známe jediného člověka a nikdy tam nejezdíme. Jednou za uherák jsme tam byli, a koho jsme v metru nepotkali: Tomáše z Kobylis. Ta Praha je fakt vesnice. Ale bylo to příjemný setkání.

Možná po těch dvanácti letech ocením slova jednoho Argentince, když jsem byl na škole. Seděl jsem tehdy na zábradlí na Letné na Stalinovi a četl si. Přišlo tam pár turistů a jeden se mě lámanou němčinou na něco ptal a říkal, že je z Argentiny. Potom se zahleděl na město pod námi a řekl: "schönes Dorf, Prag ist schönes Dorf."

Ten člověk se vyznal a věděl, o čem mluví!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama