Developerské projekty v okolí II.: Chýně - Na vyhlídce

3. dubna 2006 v 8:57 | -JM- |  Výstavba v okolí
Nedělní cyklistickou premiéru jsem věnoval prohlídce některých stavebních akcí v okolí. Postupně o nich budu psát v blogu. Fotografie potvrzují, že zpočátku bylo nádherné jarní odpoledne. Ideální počasí.

Druhou stavební lokalitou, kterou jsem navštívil, je křižovatka nad Chýní, kde bylo živo na staveništi Na vyhlídce.
Jak je vidět na fotografii, tato lokalita je na návrší mimo vlastní území obce.
Areál nebyl přístupný; původně se jednalo o nějaký podnik - toto vypadá jako stará administrativní budova. Zajímavé je, že Na výsluní se chystají patrně jenom řadové rodinné domy; zdá se, že všechny mají svoji garáž. V této etapě se staví šest řad.
Na reklamních obrázcích mi zvenčí připadala architektura docela sympatická. Fajn nápad mi připadala i dispozice vnitřku, na kterou jsem se díval na jejich webu. Člověk vejde do předsíně a doleva je kuchyň spojená s obývákem a doprava se jde do garáže. To má svoje kouzlo, že je všechno pěkně pohromadě.
Velikou otázkou zůstává, jak tento zůsob bydlení zapadne do malé vesnice, či v tomto případě dokonce za vesnici. Ve městě bych ale pochybnosti neměl, že pro řadu lidí by to bylo to pravé. Škoda, že se u nás řadové rodinné domy ve městech moc nevidí.
Jsem zvědav, jak se v této nové čtvrti bude žít jejím obyvatelům. Zatím budí dojem místa odříznutého od zbytku světa, zcela bez služeb a hromadné dopravy.

Aktualizace: Původně jsem tu psal, že jejich návštěvy nebudou problém s orientací, že jim poslouží telekomunikační věž, která je viditelná zdaleka. Ale na webu vidím, že vysílač bude po dokončení bytů odstraněn. Pro pocit z tohoto místa to bude velké zlepšení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jára jára | E-mail | 18. června 2006 v 16:36 | Reagovat

tam tomu ten starosta FRANTIŠEK DÁVÁ NA PRDEL.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama