Developerské projekty v okolí I.: Drahelčice - U kamenné hráze

3. dubna 2006 v 0:12 | -JM- |  Výstavba v okolí
Dnes jsem se rozhodl zahájit novou rubriku. Bydlíme tu teprve druhým rokem a nejsem ten nejaktivnější cyklista. Ale přesto se celé okolí na Praze-západ šíleně rychle pokrývá novými domy. V podstatě při každé výjiždce člověk najde v krajině nějakou významnou změnu.

Takže tato rubrika bude zachycovat nové větší stavební akce v okolí, jak je vyfotím při vyjížďkách kole. Je pravděpodobné, že ty změny nejsou moc zajímavé pro čtenáře, kteří to tu neznají. Ale takový už je blog:-)
Prvním projektem bude lokalita U kamenné hráze v Drahelčicích. Už se nějakou dobu nabízí. Teď po zimě se vedle dvou rodinných domů objevil i první řadový dům. Mám pro řadové domy obecně sympatie. Připadá mi to jako racionální městské bydlení. Zvlášť když je součástí domu garáž, protože parkování a skladování se musí stejně řešit. Předzahrádky jsou samozřejmě symbolické, ale zaměstnaný člověk toho víc sám udržovat nestihne. A ten prostor, byť minimální, mu pořád dává možnost nějakého kreativního vyžití v domácnosti.
Problém je, jestli je to racionální bydlení na vesnici.

V pozadí jsou vidět kaminony zaparkované na odpočívadle Rudná na D5.
Z informační cedule je vidět, že řadových domů tam bude více. Vedle nich nějaký rodinný dům, asi s pultovou střechou, který se již též staví.
Zajímavým rysem bylo, že jsou již vzorně připraveny cesty, chodníky, dopravní značky a pouliční lampy v bezprostředním okolí domů. Ale - pokud se nepletu - zatím nikam nevedou, a ve všech směrech končí doztracena na polních cestách.
Hlavní příjezdová cesta nebyla v nejlepší kondici. To by vysvětlovalo, proč jsem na zahradě jednoho z těch domů zahlédl terénní motorku.

Myslím, že z Drahelčic je - relativně - lepší doprava, protože se dá v krajním případě dojít z Rudné, kam jezdí několik autobusů (a ne jen jeden, jako do většiny podobných vesnic v okolí). Bude zajímavé pozorovat hladinu hluku v této lokalitě, protože je položena pár set metrů od dálnice. Současně pak jednou asi téměř v bezprostřední povede plánovaná rozšířená silnice 101 jako druhý obchvat Prahy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ryba Ryba | E-mail | 20. února 2008 v 12:43 | Reagovat

Dobrý den,

chtěl bych Vás požádat o informaci (dle Vašeho zájmu o lokalitu "U kamenné hráze"), zda nevíte, jak se zde pohybují nebo pohybovaly ceny pozemků. Za případnou pomoc velmi děkuji.

Ryba

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama