Plánovaná spojka mezi karlovarskou silnicí a plzeňskou dálnicí

23. března 2006 v 8:01 | -JM- |  Výstavba v okolí
Strašně bych si přál být opatrný a pečlivý. Hodně často má sice člověk víc štěstí než rozumu. Ale někdy přeci jen se odflinknuté věci vrací.

Třeba při koupi pozemku jsem se sice samozřejmě šel podívat na územní plán, zda je tu určeno k bydlení a jak to plánují dál. Ale už jsem si nezjišťoval větší stavby v okolí.

A takový ignorant se pak diví.

Tak jsem si až vloni se zájmem začal čísti o nové přistávací dráze, která se chystá na Ruzyni a která je ještě o pár set metrů blíže k nám. Ale letadla mi tak strašně nevadí. A tady na té hlukové mapě jsme taky přeci jen mimo ta hluková pásma (což mi ale zase přijde přeci trochu příliš optimistické zvlášť proto, že část letadel hned po startu začně zatáčet k jihu a letí přímo nad naším domem).

A včera jsem si konečně přečetl nějaké materiály o chystaném obchvatu Ptic, Červeného Újezda a Svárova. Do schránek nám ho naházelo pár sousedů. A myslím, že udělali vynikající práci. Připravili k tomu i přehlednou tabulku s informacemi k jednotlivým aspektům stavby. Je pravda, že od obecní samosprávy se to nikdo tímto komfortním způsobem nedozvěděl.
Hlavní informací bylo, že to není jen obecní obchvat, ale že se staví spojnice mezi budoucí karlovarskou dálnicí/rychlostní silnicí (dnes R6) a plzeňskou dálnicí D5. Začátek této spojnice je už postaven na exitu 13 z R6 okolo Unhoště a je to vynikající rovná široká silnice. Informace o spojce mají být na této stránce, ale zatím je ten web nefunkční.

Jestli takováto nějaká silnice nahradí stávající úzké okresky plné pravoúhlých zatáček, tak je jisté, že velká část tranzitní dopravy využije k objezdu Prahy tuhle silnici.
Asi začnu letos intenzivněji zalévat rostliny na zahradě, aby to rychle zarostlo.

Ale úplně proti takové silnici nejsem: když se přes celou zimu vracím domů z práce potmě, čekám každou chvílí, kdy někoho srazím. Na té úzké okresce se pravidelně potácejí chodci, opilci, cyklisti (i děti) a psi. Jedno mají společné: z nějakého důvodu jsou naprosto neosvětlení.

Než někoho srazit, to radši vydržím nějaké ty emise z nové silnice. Ale bylo by fajn, kdyby se postavila dále od obce, jak navrhuje ta iniciativa. Ostatně ve Svárově a Červeném Újezdě prý za to bojují aktivně zastupitelstva. Jen tady je to mírně ospalejší.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 TK TK | E-mail | 21. ledna 2008 v 13:38 | Reagovat

Dobrý den,

     já mám ve Pticích zatím jen chalupu, ale do budoucna jsm uvažoval o stavbě RD. V současnosti si ale nejsem vůbec jist zda-li budu vůbec někdy něco ve Pticích stavět. Podepsal jsem petici proti variantě č.1 tzn. kolem obcí Úhonice, Ptice, Svárov a Červený Újezd. Opravdu nemám zájem, aby jsem měl 300 m za barákem hlučnou spojku, která jistě vyprodukuje spoustu emisí. Už nám takhle stačí hluk z letadel a "četstvý vzduch" z nedalekého prasečáku.

Dodnes jsem nepochopil proč se neprosadila varinta č.2, která vede tuším kolem Hájku mezi polma. Jenže jak tak mluvím s různými lidmy a slýchávám jejich podněty a názory, tak je jisté, že je v tom zainteresováno více vlivných lidí a určitě zde hrají velkou roli také pozemky, přes které spojka povede ve variantě č.1. Takže si člověk logicky domyslí o čem to vlastně celé je. Samozřejmě že je to opět jen a jen o penězích a na názory lidí se opět nehledí.

Ale co, vždy se dá pozemek s nemovistí prodat a zkusit štěstí jinde...

TK

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama