Nejlepší díl Columba (a trochu taky nejhorší)

1. března 2006 v 19:33 | -JM- |  Recenze
Mám velice rád seriál o poručíku Columbovi. Nakonec jsem se rozhodl, že si ho budu nahrávat. Proč nemít něco, co si člověk může pustit v podstatě kdykoliv? Jelikož jsem nemocný, díval jsem se dneska i rovnou, jak to vysílali.

Běžel díl o slavném fotografovi, který finguje únos a vraždu manželky.

V několika ohledech to považuju za nejlepší díl, protože klasické prvky každého příběhu jsou tam dovedeny do dokonalosti, například:

- špatné auto: úvodní scéna na vrakovišti, kam Columbo přijíždí kolem cedule "We buy junk cars", a policajt ho posílá pryč, že dneska mu to už nevezmou;

- ošuntělá vizáž: Columbo jde vyslechnout bezdomovce do něčeho jako armáda spásy. Sestra ho považuje za bezdomovce. Když vysvětlí, že je policista, je nadšena, v jak dokonalém převleku se pohybuje;

- špatné řízení, špatné auto: Columbo veze insturktora autoškoly, který po pár metrech zdešeně vystoupí a odmítá s ním jet dál.

Ale ta pointa, ta pointa... Všichni víme, že je to Columbo. Všichni víme, že jde hlavně o jeho vpád do krásného domu, do prostředí nádherných aut a elitní společnosti.

Ale není mi jasné vysvětlení v tomto díle. Jestli se nepletu, tak je to o velký stupeň absurdnější než jindy:

- pachatel vyfotil oběť,
- Columbo schválně vyvolá negativ obráceně a ukáže pachateli fotku,
- pachatel se spontánně vrhne k fotoaparátu na regálu, aby ukázal na negativu, že má být obráceně - tím se prozradí, že ví, kterým fotoaparátem byla oběť vyfocena.

Ale, přeci! Dal už někdo někdy vyvolaný film zpátky do foťáku? Proč by si fotograf-pachatel měl myslet, že vyvolaný film najde právě ve foťáku?

Ten foťák byl zjevně nějaký Polaroid a nebo jiná instantní kamera. Viděl jsem to jednou jako dítě u známých z Německa. Ale co si tak o tom čtu, tak tam stejně žádný film by neměl zůstávát: film je rovnou ta fotka, co si člověk vyndá. A hlavně: tam přece vůbec žádný negativ by neměl existovat! Jak může tedy fotograf mluvit o negativu?

Prostě je to rozporuplný díl toho seriálu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sargo Sargo | 1. března 2006 v 21:28 | Reagovat

Díl to byl i poučný. Například: když v Americe nemáte řidičák, jezdíte si po obchůzkách taxíkem, i když jste totální socka, což je ovšem nápadné. Jistě z toho plyne nějaké poučení.

2 pm pm | 1. března 2006 v 22:05 | Reagovat

Kdyz sem videl ze to bude tenhle dil, tak sem se na to ani nekoukal. Samozrejme, armada spasy a sedmilety kabat je nejlepsi scena z celyho serialu, ale celkove je to jako kdyz si James Bond zacne ze sebe delat uz moc srandu. Prilis mnoho veseli na jeden dil.

Trosku ucty, vis, trosku ucty! Jenom kdyby trosku ucty.

3 pm pm | 1. března 2006 v 22:13 | Reagovat

Nenapadnym humorem v tomhle dilu je i jmeno herce, co hral padoucha. Dick van Dyke. Jakozto vlastnik ucebnice Wang Dang American Slang se velmi divim, ze si zvolil zrovna tohle umelecke jmeno - puvodne se jmenoval Richard Wayne Van Dyke.

4 JM JM | 2. března 2006 v 8:44 | Reagovat

Ale ten díl je vynikající, tak se to dá snést. Já osobně jsem zase vynechal ten díl s ředitelem vojenské akademie.

S tim filmem ale je tu pořád zbytková možnost, že v nějakých starých instantních kamerách film zůstával. I když zase Columbo říkal, že to vyvolávali někde a že pomáhal technikovi.

To je vůbec otázka, jak se znovu vyvolává instantní film...

5 am am | E-mail | Web | 10. dubna 2006 v 15:47 | Reagovat

ale howno tomu tady nikdo nerozumite.......tady de o princip....:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama