Jak jsme navštívili porodnici Vrchlabí

25. března 2006 v 20:43 | -JM- |  Domácnost
Dnes jsme vyrazili konečně do porodnice ve Vrchlabí, abychom si ji prohlédli v realitě. Zatím se vznášela v našich hovorech jenom jako mlhavý pojem, o kterém jsou mateřská diskusní fóra plna nadšených výkřiků.

Prohlídka byla skutečně rychlá. Dorazili jsme na druhou hodinu, chvilku se čekalo na ostatní dva párečky, které byly též nahlášeny. A před třetí už jsme zase mastili zpět.

Ptal jsem se, kolik porodů tam je do vody, a prý už méně než dříve, ale pořád zhruba jedna třetina. To mi připadá pořád jako velice vysoké číslo.

Dojem z Vrchlabí byl dobrý; osobně vidím značnou výhodu v tom, že mají pět (nebo šest, už nevím přesně) nadstandardních pokojů; doufám, že je tedy slušná šance, že ho budeme moci využít. Ročně prý ve Vrchlabí mají kolem pěti set porodů. Jak však byl poučen přítomný nastávající otec, nelze z toho v žádném případě dovozovat, že mají tedy zhruba dva denně - dětičky se prý rodí v partách.
V Hořovicích nemají nadstandardní pokoj žádný, takže není možnost, aby matka ležela po porodu na pokoji sama nebo dokonce s manželem. Kdybych ale rodil já, tak bych asi šel přeci jen spíš do těch Hořovic (kde už jsme též byli na prohlídce) - tam to bylo též přívětivé, ale víc doktorské.

Ale nerodím, tak jsem hlavně rád, že se ve Vrchlabí Sargo líbilo.

Kritickou připomínku mám ke všem porodnicím: všude se zdůrazňuje, že při přijezdu do porodnice se vyplňuje dlouhý dotazník, který trvá až tři čtvrti hodiny. Ve Vrchlabí nám dokonce řekli, ať si matky rozmyslí odpovědi předem - škoda, že však nelze nikde získat otázky, které si mají rozmyslet. V tomto směru se česká porodnická kafkárna nevyhnula ani alternativnímu porodnickému oddělení Česko-německé horské nemocnice Krkonoše s.r.o.

Ale možná je vypisování dotazníku na úvod porodu z lékařského hlediska pro zdárný porod nezbytné. Můžeme my laici, zcela bez medicínského vzdělání, vyloučit riziko, že kdyby dotazník umístili na web, aby ho člověk mohl doma vytisknout a vyplnit předem, tak že by to ohrozilo průběh porodu? Takové rozhodnutí bych si rozhodně nechtěl vzít na svědomí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sargo Sargo | Web | 25. března 2006 v 20:54 | Reagovat

Vidím jasně ten rozdílný přístup k bílému plášti. Někomu při pohledu na něj vyskáčou všechny bacily z těla, jiný se osype... :-D

S tím dotazníkem je to vážně otrava. Ale! Ďoučatá se zkušeností z Vrchlabí si mimo jiné pochvalovala, že když zrovna bylo ouvej, tak se s dotazníkem počkalo do nějaké přestávky ve stazích; což jinde jsem tuto zkušenost nezaznamenala, naopak spíše stížnosti na nekompromisní vyplňování. Možná tím chtějí matku na chvíli zabavit...? No, je to suchý.

2 Tropovi Tropovi | 1. dubna 2006 v 23:30 | Reagovat

ja jsem nejake uchylne dotazy vyplnovala asi tri tydny pred porodem! pak uz me nikdo s nicim neotravoval...

3 Sargo Sargo | 2. dubna 2006 v 8:34 | Reagovat

No vidíš. A nám zatím všude řekli, že až u příjmu. Tak uvidíme ;-)

4 Žaneta Žaneta | E-mail | 11. ledna 2007 v 14:02 | Reagovat

dobrej taky jsem byla spokojena z Vrchlabskou nemocnici rodila jsem tam už ale pred 15 měsici a bylo tam fakt plno bylo nas na odděleni 17 maminek tak na pokoje nad stadartni byli obsazeny jsou tam všichni prijemni a hodny

5 jejny jejny | 10. září 2008 v 18:55 | Reagovat

nevite nekdo jestli je dobra porodnice ve vrchlabí a jestli delají porody do vody??

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama