Zadostiučinění staromilců

20. února 2006 v 11:16 | -JM- |  Výlety a fotografování
V posledním čísle Photo life je zajímavá úvaha o proměnách fotografických technologií. A na závěr toho článku je velice pěkná poznámka, ze které čiší to škodolibě radostné zadostiučinění někoho, kdo se přeci jen obtížně smiřuje s digitální fotografií:

Jsem zkrátka nejen fotograf, ale i novinář, a dostávám různé informace a obrazové podklady pro články. Když dostanu obrázky k některým novým digitálním zrcadlovkám, nebo dokonce k "dokonalým" digitálním stěnám za milion korun, vždy mě to rozveselí a naplní optimismem do budoucna. Protože taková dokonalá a svým způsobem krásná zařízení musí být na propagačních fotografiích naprosto dokonalá. A jaké obrazové podklady jsem dostal k digizrcadlovkám nebo třeba digitální superstěně Leaf? Tušíte správně. Byly to diapozitivy s formátem 4x5". A jak myslíte, že byl fotografován prospekt třeba na váš digitální fotoaparát? A proč asi...
(autor: Jan Karbusický, Photo life 1/2006).

Mě osobně digitální fotografie zatím moc nechytla. Mám pocit, že mě nechává toho příliš moc zkazit při editaci. A hlavně mi přijde škoda nevyužít blbovzdorné (neboli, jak praví klasik: wasserdicht, bombenfest und idiotensicher) technologie současného barevného filmu, který má vynikající barevné podání, neuveřitelně širokou expoziční hloubku a přijatelné fotografie z nich udělají (pořád ještě) na každém rohu.

A to nehovořím o fotografii černobílé. Nehovořím o ní proto, že zatím ještě nemám zvětšovák. Kdybyste někdo věděl o nějakém zvětšováku na prodej, určitě nechte prosím zprávu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pm pm | 20. února 2006 v 11:31 | Reagovat

Na annonci stale nekolik kousku.

2 jm jm | Web | 20. února 2006 v 11:42 | Reagovat

Sakra, ja to chtel jeste nejak oddalovat...:-) Ale promyslim jeste, kde to pachat, a fakt zacnu.

(zrušil jsem si vlastní komentář kvůli překlepu, a teď vypadam jako cenzor)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama