Klidná sobota na Neklidu

26. února 2006 v 23:35 | -JM- |  Výlety a fotografování
Tuším, že zima už přeci jen pomalu končí. A na sobotu předpovídali pro Karlovarsko jasné počasí. A měli pravdu!
Kolega mi už dlouho doporučuje areál na Neklidu. Byl jsem tam poprvé. Přijel jsem ve tři čtvrtě na devět a první dojem byl sympatický. Sjezdovka široká, upravená a zatím skoro prázdná.
Napřed jsem si vyzkoušel kratší kotvu na levé straně. (Pozn.: abych předešel dohadům - předmět vyčuhující zdola do fotografie je vrchní část kotvy.)
Zeshora je v dálce vidět budova hraničního přechodu Boží Dar. Mimochodem: při příjezdu na Božák vítala všechny velká dvojjazyčná cedule, že návštěvníky zdraví Lukáš Bauer, stříbrný medailista z Turína. Lukáš je prý z Ostrova, ale na Božáku trénuje. (Abych doplnil informaci o svých karlovarských olympijských debatách: brankář Vokoun je prý ze Staré Role.)
Areál je šťastně položen; právě z tohoto místa je myslím jeden z nejhezčích výhledů do údolí. I v létě zastavuji v těchto místech na výhledy. V sobotu byl ráno mráz -8 až -10 st. a čerstvý vítr. Jižní orientace sjezdovek byla tedy v tuto mrazivou sobotu naprosto úžasná. Bylo by logické, že jindy, v teplejších dnech, může sluníčko naopak rychle během dne ničit sníh. Osobně by mi to asi tolik nevadilo, protože jezdím tak, abych v 9 již měl permici a jel po svahu. Domů pak odjíždím před polednem. Tři hodinky mi stačí a mám před sebou ještě celý den, navíc pěkně načatý.
Ve srovnání třeba s Klínovcem je na Neklidu i slušná nabídka bufetů. Pro mě osobně je taková goulášovka a čaj o půl jedenácté nedílnou částí sportovně-relaxačního prožitku.
Postupem času lidí přibývalo. Ale musím říci, že i větší davy tam zvládají slušně. Sjezdovka u pomy na pravé straně je sice kratší, ale pořád stojí za to jí chvilku brousit. Zvlášť, když poma byla prakticky bez čekání i před polednem. Vlek je to lehce kuletržného charakteru, ale to nemůže překvapit ani začátečníka.
Takže můj závěr je dosti jednoznačný: mezi krušnohorskými areály se Neklid zařadil poměrně suverénně na první místo. Výhody jsou: pěkná lokalita, upravené široké sjezdovky, jedna z nich docela dlouhá (prý asi 1200 m, ale neověřoval jsem to), dobrá přístupnost, dobré parkování (když se přijede včas), žádné parkovací poplatky, dobré bufety.

Budu muset mít hodně dobrý důvod, abych jel na krátký dopolední víkendový lyžařský výpad jinam.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 respect respect | Web | 5. dubna 2006 v 15:48 | Reagovat

JEEEEEEEEE tady sem bylaaaaaaa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama